Hazai pályán fejezte be a 2022/23-as Tippmix Női NBI/A szezont a Vasas Akadémia, miután a Play-Off 3. körének második találkozóját is megnyerte az E.ON ELTE BEAC ellen. Milos Pavlovic tanítványai megszerezték a hetedik helyet, ráadásul remek játékkal búcsúztak el lányaink a hazai közönségtől, meghálálva ezzel az egész éves szurkolást.

Nadia Smailbegovic büntetőivel kezdődött a találkozó, lányaink az első másodperctől igyekeztek nagy nyomást helyezni az ellenfélre. Remek védekezésünknek köszönhetően az első két BEAC támadásból nem született kosár, míg a túloldalon Qui Nunn is megkezdte a pontgyártást. Angyal rossz hárompontos kísérletét követően Szerencsés Tami indulhatott, szépen játszotta meg Nadiát, aki mezőnyből is eredményes tudott lenni. Nem akart összejönni a vendégek első találata, így a Vasas előnye nyolc pontra duzzadt. Bő három perc kellett a BEAC-nak, de Vojtulek révén végre ők is betaláltak. Qui Nunn hamar megszerezte második személyi hibáját, így Salamon Zsófi érkezett a helyére. Nadia Smailbegovic vezérletével támadásban kreatívan és agresszívan játszottunk, Madár Eszti triplájának köszönhetően pedig már az első negyed fele előtt tíz pont fölé nőtt az előnyünk. Katrina Pardee is betalált távolról, láthatóan nagy kedvvel játszott a Vasas. Ezzel szemben demotiváltnak tűnt ellenfelünk, hiányzott a lendület a vendég együttesből. Szinte sorcserét hajtott végre Milos Pavlovic a negyed vége előtt, Láng-Miticzky Blanka pedig ahogy pályára lépett, szépen csapta be Green-t, aki ezzel harmadik faultját is megszerezte és a kispadra kényszerült. Őrizni tudtuk előnyünket, 20-9-es állással zárult az első negyed, a két csapat közti különbség azonban talán még ennél is nagyobb volt.

KP előbb remekül helyezkedett védekezésben, majd egy újabb hárompontossal jelentkezett. Koch révén öt gyors pontot szerzett a BEAC, ám Budácsik Dorka ziccerének köszönhetően meg tudtuk állítani a vendég rohamot. Koch újabb triplájának köszönhetően kezdtek magukhoz térni a vendégek, de KP is elemében volt. Támadásban előbb értékesítette harmadik hármasát, majd labdát tudott szerezni és Tóth Orsi ziccerénél is az ő nevéhez került az assziszt. Jó volt látni lányaink szemében az elszántságot, ráadásul egyre magabiztosabban játszottunk. Tóth Orsi és Budácsik Dorka szinte ugyan arról a helyről értékesítettek középtávolit, Milkovics büntetőire pedig Nadia Smailbegovic tudott válaszolni hazai oldalon. Folyamatosan rotálta a csapatot vezetőedzőnk, de meg is tehette, hiszen mindenki jól játszott. Egyedül a büntetőkkel gyűlt meg a bajunk, 16 kísérletből mindössze 8 esett gyűrűbe, de így is magabiztos, tizennégy pontos előnnyel mehettünk pihenni a félidőre. Pontokat tekintve a két mesterlövész, Katrina Pardee és Koch vezették a tabellát 11-11 egységgel, mögöttük hazai oldalon Nadia Smailbegovic 9, Tóth Orsi és Budácsik Dorka pedig 6-6 ponttal követték őket. A BEAC-nál Green, Vojtulek és Milkovics egyaránt 5-5 pontot szereztek, az előző meccs egyik legjobbja és egyben a vendégek egyik vezére, Tóth Franka viszont nem talált még gyűrűbe.

Az előbb említett Tóth Franka találatával kezdődött meg a harmadik negyed, Madár Eszti azonban gyorsan válaszolni tudott. Szerencsés Tami is feliratkozott a pontszerzők közé, Qui Nunn pedig hasznos játékkal tért vissza a pályára kényszerpihenőjét követően. Zsinórban négy pontot is szerezni tudott centerünk, védekezésben pedig sorra az ő kezében landolt a lepattanó. Madár Eszti előtt ott volt a lehetőség, hogy húsz pontra növelje előnyünket, ám a büntetők ezúttal sem találtak célt. Green igyekezett felzárkóztatni csapatát, a legtöbb vendég kísérletre azonban szinte rögtön jött a hazai válasz. Qui Nunn hat újabb pontjának köszönhetően a mérkőzés folyamán először alakult ki húsz pontos különbség, nem meglepő módon BEAC időkérés szakította félbe a játékot. Zárkózás helyett Salamon Zsófi triplájának örülhetett a lelkes hazai közönség. Green büntetőivel zárult a harmadik negyed, a húsz pontos Vasas előny azonban megmaradt.

Az utolsó tíz percre fordulva igyekezett izgalmassá tenni a mérkőzést a BEAC, Tóth Franka vezérletével hat pontot lefaragott hátrányából a vendég együttes. Koch egy újabb hármassal igyekezett borzolni a kedélyeket, ám Nadia Smailbegovic és Tóth Orsi jóvoltából újra távolodni tudtunk. Nem adta fel a meccset ellenfelünk, Green irányításával a különbség nyolcra csökkent, amire Milos Pavlovicnak már reagálnia kellett. Lélektanilag nagyon fontos hárompontost szerzett KP, amivel sikerült lelket önteni csapatunkba az utolsó négy percre. Vojtulek ziccerét követően záporozni kezdtek a triplák, Salamon Zsófi találatára, Green válaszolt a túloldalon. Talán mi sem számítottunk rá, hogy izgalmas lesz a mérkőzés vége, de Green vezérletével a BEAC vérszemet kapott az utolsó percekre. Szerencsére meg tudtuk fékezni ellenfelünket és mindig volt legalább egy játékosunk, aki átlendített minket a holtponton. 76-66-os eredménnyel zárult a találkozó, így Milos Pavlovic együttese 2-0-val zárta az utolsó párharcot, megszerezve ezzel a bajnoki hetedik helyezést.

Természetesen boldog vagyok, hogy két mérkőzésen sikerült megnyernünk a párharcot. Hozzá tartozik, hogy fárasztó és nehéz időszakon vagyunk túl, jót tett a csapatnak, hogy győzelemmel zártuk a szezont. Az idei év során sok dolog hátráltatott minket és úgy érzem, jobb helyezést is el tudtunk volna érni, de a kosárlabda már csak ilyen. Elégedettnek kell lennünk a hetedik helyezéssel, hiszen a Vasas Akadémia az idei évben is bebizonyította, hogy fiatal játékosokkal is lehet szép eredményt elérni. Ezzel a mentalitással kell folytatnunk a munkát a jövőben – nyilatkozott a mérkőzés végén Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

Vasas Akadémia – E.ON ELTE BEAC 76-66 (20-9, 22-19, 17-17, 17-27)