Harmadik helyen zárt a junior bajnokság piros csoportjának rájátszásában a Vasas Akadémia U18/A csapata, miután az utolsó fordulóban idegenben sikerült legyőznie az NKA-Pécs együttesét.
„Nagyon hasznos és érdekes mérkőzést játszottunk Pécsen. Nem kezdtük túl jól a találkozót, öt hárompontost engedtünk az elején ellenfelünknek, ami nagy lendületet adott nekik. Öt perc játékot követően 24-7, és bár feljavult a folytatásra a játékunk, 14 pontos hátránnyal zártuk a negyedet. Jobban védekeztünk a második játékrészben és nagyobb odafigyeléssel támadtunk, de a magabiztos pécsieknek így sem tudtuk kihúzni a méregfogát. A szünet után megmutattuk igazi arcunk, agresszív védekezéssel és hatékony triplázással – 4/5 – vissza tudtunk jönni a meccsbe, döntetlennel kezdődhetett az utolsó negyed. Odafigyeltek a lányok a megbeszélt taktikai utasításokra, védelmünk továbbra is stabil volt. Jó volt látni a küzdeni akarást a játékosok szemében, nagyon akarták a győzelmet és ez büszkeséggel tölt el. Kitartásunknak köszönhetően győzelemmel zárhattuk a rájátszást, harmadik helyen zártunk a piros csoportban, amihez gratulálok a lányoknak. Külön szeretném kiemelni Kun Rita (35 IBM, 21 pont, 11 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Dúl Terka (34 IBM, 26 pont, 3/7 hárompontos, 4 assziszt, 9 kiharcolt fault, 5 lepattanó) és Siklós Dorottya (24 IBM, 19 pont, 5 szerzett labda, 5 kiharcolt fault, 5 lepattanó) remek játékát” – mondta a csapat edzője, Igor Skocovski.
NKA Pécs – Vasas Akadémia 91-97 (35-21, 21-20, 19-34, 16-22)