Lezárult a Kiemelt Kadett Bajnokság felsőházának rájátszása, s bár csapatunk vereséget szenvedett az utolsó fordulóban, harmadik helyen zártunk.

„Sajnos a rájátszás utolsó mérkőzésén sem sikerült magunkból a maximumot kihozni. Védekezésben és a ziccerek kihasználásában alulmúltuk magunkat. Az első negyedben védekezés nélküli dobóversenybe kezdtünk, amit a második negyed feléig tudtunk tartani (29-43). A negyed második felében 11-2-es sorozattal átengedtünk a mérkőzés irányítását az ellenfélnek, mellédobáltuk a ziccereinket, és nem tudtunk koncentrálni védekezésben. A második félidőben folytatódott az indiszponált támadójátékunk. Bár védekezésben átmenetileg próbáltunk jobb teljesítményt kicsikarni magunkból, hihetetlen mennyiségű ziccert dobtunk mellé, ami demoralizáló volt a mérkőzés kimenetelére, és magassági fölényünket sem tudtuk kihasználni. Ellenfelünk átvette a vezetést, és megérdemelten megnyerte a mérkőzést. 74 kapott ponttal és 76/23-as, 30%-os kétpontos dobóteljesítménnyel, 53 kihagyott kísérlettel, aminek legalább a fele ziccer, nehéz mérkőzést nyerni. A statisztikai mutatók alapján Sitku Zsuzsannát tudom kiemelni (19 IBM, 19 pont, 8 védő és 3 támadó lepattanó). Ugyan volt még játékosunk 10 IBM pont fölött, de a dobóteljesítmény és a védekezés miatt nem tudok mást megdicsérni. Remélem az országos döntőig sokat tudunk még előre lépni a koncentráció és a védekezés terén” – összegezte a csapat edzője, Diósadi Deák Éva

Bajai NKK – Vasas Akadémia/A 74-67 (23-31, 17-14, 12-6, 22-16)
Bajai NKK: Tamás G. 15, Pálfi Á., Renkus E. 21/6, Szakony K. 4, Szabó D. 18, Pálfi T. 2, Bődi Cs. 7, Kovács D., Goldring Zs. 7, Halmágyi K.
Vasas Akadémia/A: Dúl Terka 2, Lőrinczy-Csomós Palóma 5/3, Nagy Lili 11/3, Kun Rita 10, Sitku Zsuzsanna 19, Kuncz Petra (Pepe) 11, Siklós Dorottya 3, Rajaram Carmel, Kuncz Petra 4, Boros Lola 2, Van Rijs Dóra