Szoros mérkőzést játszott egymás ellen az NBI/B piros csoportjában a PEAC-Pécs-Pingvinek és a Vasas Akadémia.

Izgalmas párharcra lehetett számítani, a csapatok pedig nem okoztak csalódást. Az első negyedben jól működött a támadásunk, ahol kihasználtuk gyorsaságbeli előnyünket. Boros Berta és Hizsnyik Dóra szépen mozgatták a játékunkat. A második játékrész első három percében rosszul védekeztünk, melynek köszönhetően a pécsiek kilenc pontos előnyre tettek szert, ám sikerült kijavítani a hibákat, és a félidőre már csak öt pont volt a hátrányunk. A második félidőben sokkal jobban kezdünk, és öt perc után már 47-47 volt az állás. Kis dekoncentrációt követően azonban a hazaiak újra megszerezték az előnyt. Szoros küzdelmet hozott az utolsó negyed, a hajrára sikerült is fordítanunk, és két perccel a végső dudaszó előtt két pontos előnyre tettünk szert. A végjátékban azonban két hibát is vétettünk, egy eladott labda és fault 2+1 kosár döntött a győztes kilétéről.

„Mivel vasárnap NBI/A-s mérkőzést is játszottunk, szűk kerettel utaztunk Pécsre. A lányok nagyot küzdöttek, amiért dicséretet érdemel az egész csapat. Szerencsés Tamara  (29 IBM, 21 pont, 14 lepattanó, melyből 8 támadó), Madár Kata (27 IBM, 12 pont, 16 lepattanó, melyből 8 támadó) és Vígh Bernadett (7 IBM, 11 pont, 7 lepattanó) rengeteget tettek hozzá játékunkhoz” – mondta a csapat edzője, Igor Skocovski.

PEAC-Pécs-Pingvinek – Vasas Akadémia 75 -70 (17-18, 24-18, 12-13, 22-21)
PEAC-Pécs-Pingvinek: Pucz E. 5, Kovács K. 11, Varga E. 20, Scherer D. 2, Tenyér Zs. 9, Wetzel H., Kovács O., Habling L. 8, Hegedűs R. 7, Kaposi F. 2, Palaczki R., Vojinovic M. 17
Vasas Akadémia: Vígh B. 11, Mudra V. 8, Boros B. 2, Madár K. 12, Altman A., Szerencsés T. 21, Tóth F. 5, Keszy H. S., Esztári T. 2, Hizsnyik D. 9