Győzelemmel zárta a Tippmix Női NBI/A bajnokság alapszakaszát a Vasas Akadémia, és ezzel megszerezte a rájátszást érő helyezést, így Milos Pavlovic tanítványai a Play-Off-ban folytatják. Komoly feladat elé állított minket a BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós, de győzött a szív, így ma minden Vasas szurkoló ünnepelhet.

Kalandos utat járt be a feldobást követően a labda, amely végül Budácsik Dorka kezében landolt. Nem sikerült pontra váltanunk az első támadásunkat, a túloldalon Degbeon révén a BKG egy triplával kezdett. Támadásban hatékonyabbak voltak a vendégek a találkozó elején, mert bár a helyzeteink megvoltak, nem tudtuk pontokra váltani őket. Papp Dia vezérletével mi is megérkeztünk a mérkőzésbe, Katrina Pardee hárompontosával pedig a vezetést is át tudtuk venni. Szigetszentmiklósi időkérést követően védekezésben igyekezett feljavulni ellenfelünk. Mivel korán kigyűlt náluk az öt csapathiba, lányaink igyekeztek agresszívan támadni a gyűrűt. Sok hibát és kevés pontot láthattunk az első negyedben, amelynek a végén át tudta venni a vezetést a BKG, ám Salamon Zsófi szép ziccerével, majd Tóth Orsi labdaszerzésből indított könnyű kosarával vissza tudtuk venni az irányítást. Semmi sem dőlt el tíz perc játékot követően, 18-18-as állással zártak a csapatok.

Madár Eszti érkezett a pályára a második negyed elején, akinek a büntetőivel sikerült előnyhöz jutnunk. Qui Nunn két fontos labdát is szerzett védekezésben, támadásban azonban továbbra sem tudtunk elég hatékonyak lenni. Vári két hárompontosának köszönhetően felszívta magát a BKG, Milos Pavlovic pedig úgy döntött, itt az ideje elbeszélgetni tanítványaival. Katrina Pardee vette át az irányító szerepét, aki jól vette észre a sarokban álló Szerencsés Tamit. Kezdett egyre jobban kinézni a játékunk, ennek ellenére nem tudtunk elszakadni. Milos Pavlovic folyamatos rotációval igyekezett frissen tartani a csapatot, a cserék azonban nem csak ezért jöttek olyan sűrűn. Védekezésünk és dobószázalékunk sem volt a legjobb, így vezetőedzőnk folyamatosan kereste a megfelelő ötöst a pályán. A félidő előtt át tudta venni a vezetést ellenfelünk, így 31-34-es BKG előnnyel mehettek pihenni a csapatok.

McBryde triplával kezdődött az alapszakasz utolsó két negyede, amire Qui Nunn tudott válaszolni a túloldalon egy duplával. Katrina Pardee integetett Papp Diának a sarokban, csapatkapitányunk pedig azonnal KP-nek passzolta a labdát. A hárompontos akcióval egyenlíteni tudtunk és láthatóan sokkal agresszívabbakká váltunk. Megérezték ezt a Vasas szurkolói is, akik hangos szurkolásba kezdtek a lelátón. Papp Dia szívét-lelkét kitette a pályán, de megérte. Labdát szerzett és pontot is dobott, aminek köszönhetően a Vasashoz került az előny. Madár Eszti találatával hat pontra nőtt a különbség, a vendégek pedig láthatóan hullámvölgybe kerültek. Nagy nyomást helyeztünk ellenfelünkre és védelmünk is összeállni. Mindössze nyolc pontot tudott szerezni a BKG a harmadik negyedben, mi pedig a dupláját, így a félidei hátrányból felállva öt pontos vezetéssel vághattunk neki az utolsó tíz percnek.

Remek hangulatban kezdődött az utolsó negyed, az első pontot azonban McBryde szerezte, amivel egy labdára zárkózott a vendég együttes. Időkérést követően Tóth Orsi talált be, Degbeon azonban szinte azonnal válaszolni tudott. Vári támadóhibája miatt félbeszakadt a BKG támadása, Papp Dia pedig begyújtotta a rakétákat és egy látványos ziccerrel fejezte be a hazai akciót. Jobban játszottunk ellenfelünknél, ennek ellenére továbbra is veszélyes közelségben tudott maradni a BKG. Három és fél perccel a vége előtt, három pontos vezetésnél időt kért Milos Pavlovic és feltüzelte a lányokat. Ekkor már lezárult a Csata-DVTK találkozó, amit a diósgyőriek nyertek, ezért a saját kezünkben volt a sorsunk. Katrina Pardee hárompontosánál felrobbant a Pasaréti Sportcentrum, rég nem hallott buzdításba kezdtek a szurkolók. Degbeon tartotta életben a BKG reményeit, Qui Nunn azonban a legjobbkor szedte össze a támadólepattanót és pöcizte vissza a labdát a gyűrűbe. Centerünk nagyon megérezte a játékot a meccs végére, nem volt ellenfele a palánk alatt. Újabb támadólepattanó és egy kettő plusz egy akció vezetett ahhoz, hogy a Vasas egy perccel a vége előtt hét ponttal vezetett. Izgalmakból nem volt hiány az utolsó másodpercekben sem, az előnyt azonban tartani tudtuk és végül 60-53-ra megnyertük a találkozót, ami azt is jelenti, hogy a Vasas Akadémia a 2022/23-as szezonban is kiharcolta a rájátszást érő helyezést.

Már a mérkőzés elején érezhető volt, hogy nagy rajtunk a nyomás, míg ellenfelünk felszabadultan kosárlabdázhatott. Támadójátékunk nagyon gyenge volt ma, sok kihagyott dobás és rossz döntések jellemezték a játékunkat, és védekezésben is vétettünk olyan hibákat, ami nem jellemző ránk. A második félidőben teljesen más hangulatban tértünk vissza, és bár itt sem játszottunk tökéletesen, a fontos pillanatokban helyén volt a csapat szíve és esze is. Sok statisztikai mutató bizonyítja a fölényünket, de sajnos az alacsony dobószázalék miatt mégsem volt könnyű ez a meccs. Rendkívül büszke vagyok a csapatomra, kivétel nélkül mindenki nagyon keményen dolgozott, hogy ismét a Play-Off-ba legyen a Vasas Akadémia. Idén is elértük az egyik legfőbb célkitűzésünket és bízom benne, hogy együtt újra szép eredményt fogunk elérni a rájátszásban. Még egyszer gratulálok a csapatomnak, a lányoknak és a szakmai stábnak – nyilatkozott a mérkőzés végén Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

Vasas Akadémia – BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós 60-53 (18-18, 13-16, 16-8, 13-11)

Fotó: Balogh Dávid