2018.01.10.  Pasareti ut 11-13  ( 18:15 )

VASAS AKADÉMIA – PEAC PÉCS  56 – 57

( 12-17, 14-9, 11-15, 10-6, 9-10 )

pontok: VASAS AKADEMIA: Budacsik D. 17, Mudra V., Schieszl J., Gangl K., Smailbegovic N. 8, Boros B. 15, Szerencses T. 5, Schiroky Sz. 9, Kara H. 2, Esztari t.,

Egy hullámzó meccset játszottunk ami vereséggel végződött a hosszabbítás után. Nem jól kezdtünk és sajnos a Peac gyorsan vezetéshez jutott amit félidőig nem is tudtunk ledolgozni.  Sok kihagyott ziccerünk és büntetőnk volt – elég alacsony dobószázalékunk miatt az első félidőben csak 26 pontot dobtunk.  Harmadik negyed nagyon jól indult és elmentünk 35:30-ra. Ez után a rossz védekezésünk és rossz döntéseink miatt 10:0 szériával máris a Pécs vezetett 45-30-ra. Utolsó negyedben nagyot harcoltak a lányok, és a hibáink mellet meg volt a lehetőségünk megnyerni a meccset.  Sajnos ez nem sikerült és hosszabbítás következett.  Mind a két csapat sokat hibázott. de a végén a Pécs örülhetett. Egy ilyen meccsből sokat tanulhatunk és építhet minket. Az akarat megvolt a lányokban, de sajnos az nem mindig elég.  A statisztika nem hazudik ( 53/14 26% közép távoli és távoli dobás, 16/26 62% büntető, és 24 eladott labda ). Ezeket a számokat se a 20 támadó lepattanó, se a 14 szerzett labda nem tudja felülírni.  Van valami ami nagyon jó volt és az a csapat harcossága, csapat egység, és ezeket kell kiemelnem úgy mint két játékost: Schiroky Szonját és Boros Bertát.