Vasas Akadémia – CMB CARGO-UNI Győr 64-76 (24-19, 15-10, 11-25, 14-22)

Vasas: Csolics 12/6, Dúl, Dusanics 12/3, Solymosi 2, Rochel 7. Csere: Bacsvarova 18/3, Tóth O. 9/3, Dobos Á. 4, Farkas F.
Vezetőedző: Igor Szkocsovszki

Győr: Laklóth 2, Kiesel 10, Török Á. 5, Hruscakova 15, Goree 17. Csere: Simon Zs. 16/6, Varga Zs. 8, Lihtarovics 3/3, Markó D.
Vezetőedző: Völgyi Péter

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 8. p.: 15–19. 13. p.: 28–21. 18. p.: 37–27. 23. p.: 41–36. 28. p.: 48–49. 33. p.: 50–64. 37. p.: 60–72
Kipontozódott: Rochel (34. p.)

Bár  a találkozó második percében 3:2 állt az eredményjelzőn a javunkra, rövidesen mégis úgy látszott, hogy a papírforma szerint zajlik majd a mérkőzés. Három perccel a negyed vége előtt azonban elkaptuk a fonalat, és a hét pontos hátrányból ötpontos előny lett az első tíz perc végére. A hatékony támadásvezetés a félidő végéig kitartott és nem kis meglepetésre tíz pontos előnnyel mehettünk a szünetre.

A második félidő is a mi pontjainkkal indult, ám egyre inkább eredményesebben támadta kosarunkat az ellenfél, és 45:46-nál át is vették a vezetést. Ekkora már meglehetősen bizonytalanokká váltunk, megmutatkozott  a két együttes közötti sebességkülönbség, és nem volt kérdés, hogy melyik csapat nyeri az összecsapást.