Vasas Akadémia /A – Kosárlabda Akadémia Pécs /A   69 – 67

(20-13, 15-17, 18-21, 16-16)

Pontszerzők: Vasas Akadémia /A: Mudra Viola 13/6, Dúl Terka 9/3, Altmann Anna 7/3, Szerencsés Tamara 19, Vígh Bernadett 4, Mányoky Réka 17, Tóth Fruzsina, Kuncz Petra (Pepe),  Pintye Petra, Siklós Dorottya

Kosárlabda Akadémia Pécs /A: Vojinovic M. 24, Selcova I. 16, Drávecz B. 6, Heckenberger H. 7, Csényi A. 10, Lauer V., Solymosi P. 4, Koltai A., Laczkó S.

Az első negyedet jó ritmusban, jó védekezéssel kezdtük, az 5. percben 14-4 volt az eredményjelzőn. A pécsi lányok itt kezdtek ébredni, mi viszont kiengedtünk, így az ellenfél a 17.percben egálra zárkózott, és át is vette a vezetést. Az utolsó perc hajrájának volt köszönhető, hogy 5 pontos vezetéssel tudtunk fordulni.

A második félidő szintén izgalmas perceket hozott. +7 és -1 pont között mozgott a két csapat közötti különbség. A két csapat szó szerint egymás hibáiból élt.  Gratulálok a lányoknak mert egy labdás meccset nyerni mindig nagy dolog, különösen, hogy 3 játékosunk is hiányzott a rotációból, Góczán Réka, Kun Rita és Keszy-Harmath Sári.

Rengeteg hibánk ellenére voltak jó mutatóink, Mányoky Réka (22 IBM, 17 pont, 11 lepattanó, 7 szerzett labda, 5 gólpassz), Szerencsés Tamara (20 IBM, 19 pont, 7 lepattanó), Dúl Terka (13 IBM pont, 9/3 pont, 6 lepattanó), Mudra Viola (10 IBM pont, 13/6 pont, 7 szerzett labda, 5 gólpassz), Altmann Anna (10 IBM pont, 7/3 pont, 6 lepattanó), valamint Vígh Bernadett, akinek 12-es +/- mutatója azt jelenti, hogy gyengébb dobóteljesítménye ellenére, védekezésben és csapatmunkában sokat tett hozzá a csapat győzeleméhez.

Gratulálok lányok! Mindenki küzdött a lefújás pillanatáig.