Miskolcra látogatott szerdán junior csapatunk, ahol újabb győzelmet arattunk. Igor Skocovski csapata így továbbra is veretlen.

„Nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen a DVTK az alapszakaszt csoportja második helyén zárta. Nem teljes kerettel fogadott minket a házigazda, éppen ezért ki akartuk használni a lehetőséget. Az első negyedben zónával próbált minket meglepni a DVTK, ami részben sikerült is, jól reagáltunk azonban a helyzetre, és nyolc pontos előnyre tettünk szert az első tíz percet követően. A második negyedben feljavult a dobószázalékunk, így öt perc után 32-16-ra elhúztunk, amit a félidőre tovább növeltünk. A szünet után bővítettünk a rotáción, a játékosok azonban személyre szabott feladatokat kaptak, amiket nagyon szépen végre is hajtottak, 61-36-ot mutatott az eredményjelző a negyed végére. Az utolsó negyedben kicsit kizökkentünk a ritmusból, több labdát is eladtunk, győzelmünk azonban nem forgott veszélyben sőt, ezt a negyedet is megnyertük. Gratulálok az egész csapatnak, külön dicséretet érdemel Madár Eszter (23 IBM, 15 pont, 10 lepattanó), Mudra Viola (14 IBM, 15 pont, 4 assziszt), Vígh Bernadett (14 IBM, 9 pont, 5 lepattanó) és Szerencsés Tamara (18 IBM, 7 pont, 6 lepattanó, 6 assziszt)” – mondta a csapat edzője, Igor Skocovski.DVTK Akadémia – Vasas Akadémia 51-81 (8-16, 16-24, 12-19 15-20)
Pontszerzők:
Vasas Akadémia/A: Vígh B. 9, Dúl T. 1, Siklós D. ,Mudra V. 15, Kuncz P. L 9, Lőrinczy P. 6, Salamon Zs. 8, Nagy L.2, Kun R. 9, Szerencsés T. 7, Madár E. 15, Kuncz P. Barbara ,
DVTK Akadémia: Oláh F. 2, Csoma P 4, Vég-Dudás A. 6, Kababik B. 8, Kárpáti R. 6, Suhajda V., Márkusz L. 14, Pomázi L. 1, Tóth B. 2, Balázs L. 6, Szegecki N. 2