TORNAGYŐZTES MISKOLCON AZ U12 LÁNY CSAPATUNK A DECEMBER KUPÁN

4 csapatos U12 gyerek tornán vettünk részt a hétvégén a DVTK -ÉLKSK meghívására.

1. mérkőzés:
  2. December 16. Szombat 15:00

DVTK-ÉLKSK – Vasas Amazonok 34-95

( 2-26, 12-25 (6-6), 7-19, 7-19)

Pontszerzők

Vasas: Rátkai Eszter 23, Kohán Patrícia 11, Igaz Eszter 11, Mészáros Tánja 10, Balás Natasa 8, Láng-Miticzky Blanka 8, Kálmán Liza 7, Maróty Dalma 6, Masier Sophi 4, László Réka 4, Csutak Anna 1.

1. mérkőzés
  2. December 17. Vasárnap 11:00

Vasas Amazonok – Zsákoló Zsiráfok ( Nyíregyháza) 86-36

( 27-4, 22-13 (3-6), 16-4, 18-9)

Vasas: Rátkai Eszter 16, Mészáros Tánja 14, Kohán Patrícia 13, Masier Sophi 8, László Réka 7, Balás Natasa 7, Maróty Dalma 6, Hruby Laura 6, Láng-Miticzky Blanka 4, Igaz Eszter 3, Kálmán Liza 2, Csutak Anna.

Két könnyebb mérkőzéssel kezdtük a tornát, de nagyszerűen tudtuk gyakorolni az egyéni és csapatvédekezést, a labda nélküli befutó védését, valamint a gyorsindításokat.

1. mérkőzés
  2. December 17. Vasárnap 14:45

Vasas Amazonok-  Csata Csillagok 45-42

( 9-8, 6-6 ( 7-4), 10-14, 13-10)

Vasas: Rátkai Eszter 11, Igaz Eszter 9, László Réka 5, Balás Natasa 4, Mészáros Tánja 3, Hruby Laura 3, Masier Sophi 3, Kohán Patrícia 2, Maróty Dalma 2, Láng-Miticzky Blanka 2, Csutak Anna 1, Kálmán Liza.

A vasárnapi döntőben a Csatával játszottunk izgalmas és színvonalas mérkőzést. Nem esett sok kosár, minden pontért és

lepattanóért hatalmasat kűzdöttek a lányok. Az első negyedben Igaz Eszti bátran irányított, sok labdát szerzett és ponterősen játszott, lendületet adott a csapatnak.

A második negyed inkább a kűzdelemről és a csapatvédekezésről szólt kevés kosárral, mert a remek betörések utáni kiosztásokból a középtávoli dobások mindkét oldalon rendre kimaradtak.

Tudtuk, hogy egy ilyen mérkőzésen fontosak lehetnek a félidei bedobott büntetők és 12 dobásunkból 7-et értékesítettünk.

Mint a mérkőzés végeredménye mutatja igazunk lett:))

Továbbra is hatalmas  iramot diktált a csapat, a 24. percben már 11 ponttal is vezettünk ( 31-20). Gyors Csata időkérés után mi megnyugodtunk ellenfelünk pedig felszívta magát, keményített a védekezésén és kiegyenlített a negyed végére ( 32-32).

Mi sajnos ebben a 6 percben 5 büntetőt is hibáztunk.

Az utolsó negyedre maradt a döntés! Lányaink egy pillanatig sem inogtak meg, remekül védekeztek és továbbra is nagyszerűen szedték a védő lepattanókat, Rátkai Eszti bátor és eredményes támadójátékával 7 ponttal vezettünk (41-34).

Előnyünket a meccs végéig megtartottuk, keményen megharcoltunk ezért a győzelemért.

Gratulálok a lányoknak a tornán mutatott remek játékához, hogy egy mérkőzésen sem ismertek elveszett labdát, bíztatták  és segítették egymást IGAZI CSAPATKÉNT szerezték meg az első helyet.

Köszönjük a miskolci csapatnak a meghívást, hasznos mérkőzéseket játszottunk és értékes tapasztalatokkal távoztunk.

Reméljük, hogy a munkájukat egy picit mi is tudtuk segíteni. További jó és kitartó munkát kívánok mindenkinek!