Szombaton kadett B csapatunk lejátszotta első mérkőzését a kiemelt Junior Bajnokságban. A pályán látható volt a két csapat közötti korkülönbség, azonban lányaink derekasan helyt álltak.

„Kadett csapatunk megilletődötten kezdte az első kiemelt junior mérkőzését. Szembetűnő volt a két csapat közötti különbség erőben, gyorsaságban és dinamikában. A második negyedre kezdték megszokni a lányok a mérkőzés ritmusát, így megfelelő ellenfelei tudtunk lenni a miskolci junioroknak. Természetesen ellenfelünk fölénye és győzelme egy pillanatig sem volt kétséges, de mi nagyon örültünk az egy-egy jó akciónknak, valamint a negyedik negyed védőteljesítményének (9-2), amikor csak 2 pontot tudtak dobni a miskolci lányok. A statisztikai mutatók alapján kiemelném, Van Rijs Lucát (15 IBM, 6 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 3 szerzett labda), Van Rijs Dórát (11 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 3 blokk), Aho Tyrát (6 lepattanó, 3 gólpassz), Kádár Orsolyát (8 lepattanó) és Tóth Boglárkát (5 blokk). Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez, valamint a csapatomnak a mutatott teljesítményhez, az eredményhez és különösen a negyedik negyed védekezéséhez” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/B – DVTK Akadémia 32-61 (3-17, 12-19, 8-23, 9-2)
Vasas Akadémia/B: Van Rijs Luca 14, Aho Tyra, Van Rijs Dóra 5, Antal Fanni 2, Kádár Orsolya 6, Rubint Ágnes, Király Alexandra, Tóth Boglárka 2, Záboji Tita 3/3, Hámori Bernadett
DVTK Akadémia: Szegeczki N. 10, Oláh F. 8, Suhajda V. 2, Ocsenás F. 10, Végh-Dudás A. 9, Tóth B., Kárpáti R. 1, Peitl F. 12, Hajdu A., Balázs L., Pomázi L. 4, Márkusz l. 5