Mindkét kadett csapatunk játszott mérkőzést a hétvégén, B együttesünk ráadásul nem is egyet.

Az U16-osok hétvégéjét kadett B csapatunk kezdte a regionális junior bajnokságban. A lányok a BEAC-Újbuda ellen léptek pályára.

„Szeretném megdicsérni a csapatot a páratlan negyedekért, ahol mind védekezésben, mind támadásban maximálisat nyújtottunk. A páros negyedek azonban áldozatul estek az éppen pályán lévő játékosok „góldobási kényszerének”, amitől a védekezésről és a helyzetben lévő játékosok megjátszásáról megfeledkeztünk. A csapat győzelme ettől most nem forgott veszélyben, de remélem, tudunk tanulni belőle.
Gratulálok a lányoknak a győzelemhez” – értékelt a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

BEAC-Újbuda KA/C – Vasas Akadémia/B 51-69 (7-20, 14-16, 9-20, 21-13)
BEAC-Újbuda KA/C: Kis D. 6, Katona B. 10, Pfandler P. 6, Vári A., Vranek K. 8, Jelinek R. 3, Horváth P. 14/9, Kalmár E., Sági A. 2, Tóth Z. 2
Vasas Akadémia/B: Nagy Lili 5, Tóth Fruzsina 7/3, Lőrinczy-Csomós Palóma 8, Esztári Tünde 16, Kuncz Petra, Boros Lola 2, Rajaram Carmel 4, Antal Fanni 11/3, Édes Emese 8, Péter Virág 6, Tóth Boglárka 2A hétvégén kadett A csapatunk is mérkőzést játszott, mely a kiemelt bajnokságban a DVTK-val találkozott.

„Kiemelkedő védekezéssel, és gyors, dinamikus támadójátékkal kezdtük a mérkőzést (26-9). A második negyedet sajnos a könnyelműsködés jellemezte, ahol kétszer annyi pontot kaptunk, mint az elsőben, és a támadásaink sem sikerültek. A nagyszünet után újra össze kellett raknunk a csapat védekezését, ami a negyedik negyedre be is érett (30-15), és a támadójátékunknak stabil alapot adott. Gratulálok a lányoknak, a második negyed kivételével nagyon szépen játszottak és nagyon jó teljesítményt nyújtottak. Ki szeretném emelni Kun Ritát (30 IBM, 8 lepattanó, 8 szerzett labda, 4 gólpassz), Sitku Zsuzsannát (27 IBM, 10 lepattanó, 5 szerzett labda), Dúl Terkát (21 IBM, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 10 gólpassz), Boros Lolát (12 IBM, 4 lepattanó) és Lőrinczy-Csomós Palómát (12 IBM, 4 lepattanó) a statisztikai mutatóik, és nem utolsó sorban, az agilis védekezésük miatt” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/A – DVTK Akadémia/A 87-55 (26-9, 13-18, 18-13, 30-15)
Vasas Akadémia/A: Dúl Terka 5, Lőrinczy- Csomós Palóma 14, Boros Lola 13/3, Kun Rita 22, Sitku Zsuzsanna 20, Nagy Lili 2, Siklós Dorottya, Kuncz Petra 2, Rajaram Carmel, Van Rijs Luca, Antal Fanni 2, Édes Emese 7/3
DVTK Akadémia/A: Kárpáti R. 2, Peitl F. 11/3, Suhajda V. 8, Simon V. 8, Márkusz L.9, Csoma P. 3, Kurucz N. 4, Hajdu A. 6, Pomázi D. 2, Nagy Cs., Tóth B. 2,

Vasárnap kadett B csapatunk ismét pályára lépett, a regionális kadett bajnokságban ezúttal a Zsíros Akadémia volt az ellenfél.

„Mindkét csapatból voltak hiányzók a kadett selejtezőn lejátszott mérkőzésünkhöz képest. Az első három negyedben jó ellenfelek voltunk, de a negyedik negyedben sajnos alárendelt szerepet játszottunk mind fizikailag, mind kosárlabda tudásban. Támadásban csak Édes Emese vette fel a versenyt a kőbányai lányokkal, és védekezésben is keveset nyújtottunk. Jó szintfelmérő volt számunkra ez a mérkőzés. Gratulálunk az ellenfélnek” – összegezte Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/B – Zsíros Akadémia Kőbánya 50-71 (15-18, 11-14, 13-19, 11-20)
Vasas Akadémia/B: Van Rijs Luca 7, Édes Emese 13/3, Péter Virág 7, Tóth Boglárka 6, Vukmir Andjela 4, Sztraka Bíborka 2, Benkó Eszter, Záboji Tita 3, Bartos Blanka 5/3, Soós Réka 2, Fodor Sarolta
Zsíros Akadémia Kőbánya: Kutrik D. 6, Céró L.5, Sándor A. 11, Tar Cs. 8, Horváth L. 7, Gallyas A. 13, Tálas L. 4, Tatár H. 10, Lugosi D. 5, Oberfrank L. 2