Lejátszotta idei első kadett bajnoki selejtezőjét U16/B csapatunk a hétvégén, három mérkőzésre is sor kerül Pasaréten. A kezdeti lendület alább hagyott a folytatásban, a záró találkozón pedig egy utolsó másodperces kosár döntött, sajnos nem a mi javunkra.

„Elsősorban jó védekezésünkkel sikerült eredményesen és jól játszanunk, és nyernünk a mérkőzést. Ki szeretném emelni Czirkos Panka (43 IBM, 7 lepattanó, 4 kiharcolt fault, 6 szerzett labda, 4 gólpassz), Harmati Emma (24 IBM, 13 lepattanó, 4 kiharcolt fault) és Kendelényi Luca (13 IBM, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) teljesítményét. Valamint jó teljesítményt nyújtott még egy-egy mutató tekintetében Ábrahám Emma (5 lepattanó, 3 gólpassz), Bori Lizát (5 lepattanó), Kiss Kamilla (4 lepattanó), Kaszás Lili (3 szerzett labda, Mayr Lara (4 gólpassz). Gratulálok az egész csapatnak a mérkőzésen nyújtott teljesítményhez” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

MVSI – Vasas Akadémia/B 47-73 (9-16, 15-17, 12-22, 11-18)
Pontszerzők:
MVSI: Kohári K. 2, Simkó L. 6, Bokros B. 15, Kollár V. 7, Deák G., Csere: Horváth L., Szászfai Zs. 7/3, Vojcsik L. 2, Olejnyik V. 8, Rémiás E.
Vasas Akadémia/B: Mayr L. 2, Dúl F. 2, Czirkos P. 30/3, Kendelényi L. 6, Harmati E.16, Csere: Kiss K. 2, Gergely P. 5, Fodor J. 2, Bori L. 2, Ábrahám E. 4, Kaszás L., Marton O. 2

„Két ellentétes félidőt játszottunk a pécsiek ellen. Az első félidőben gyenge támadójátékkal, rengeteg eladott labdával és közepes védekezéssel 13 pont hátrányt gyűjtöttünk össze. A második félidőben viszont agresszív és agilis védekezéssel, valamint lelkes, ötletes és labdabiztos támadójátékkal vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, és csak 5 pont hátránnyal zártuk a mérkőzést. Ki szeretném emelni Kendelényi Luca (28 IBM, 16 lepattanó, 3 szerzett labda) és Harmati Emma (21 IBM, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 blokk) teljesítményét, valamint Bori Liza (5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Bartos Dorottya védőmunkáját, és azt az energiát amivel a pályára léptek a második félidőben. Jó teljesítményt nyújtott még egy-egy mutató tekintetében Kiss Kamilla (4 lepattanó, 4 szerzett labda), Fodor Janka (4 lepattanó). Gratulálok a csapatnak a második félidőben nyújtott teljesítményhez” – mondta Diósadi Deák Éva.

NKA Pécs U15/B – Vasas Akadémia/B 58-53 (16-8, 17-12, 12-17, 13-16)
NKA Pécs U15/B: Bojtár B. 11, Kilián A. 8, Csirke P. 3/3, Felső G. 17, Kropp A. 13/3, Csere: Francsics D., Kövecs H. , Fehérvári A. 4, Jászberényi J. , Várnagy N. 2, Rákos H., Török A.
Vasas Akadémia/B: Mayr L. 8, Dúl F. 6, Gergely P., Kendelényi L. 12, Harmati E.24, Csere: Kiss K., Bartos D., Fodor J., Bori L. 3, Ábrahám E., Kaszás L., Marton O.

„Hullámzó teljesítményt nyújtottunk a selejtező harmadik mérkőzésén. Három negyeden keresztül jó védekezésünkkel, de gyenge dobóteljesítményünkkel eredményesek tudtunk lenni, és vezettünk is (35-29). A negyedik negyedre viszont lelkesedésben és védekezésben összeomlottunk. Ebben a negyedben több pontot kaptunk (20), mint az első félidőben összesen (19). Támadójátékunk sem javult, így magunkra húztuk az ellenfelet, és utolsó másodperces kapott kosárral elveszítettük a mérkőzést. A statisztika alapján, ami a védőhibákat nem mutatja, kiemelhető Harmati Emma (22 IBM, 13 lepattanó, 4 kiharcolt fault, 5 blokk), Kendelényi Luca (15 IBM, 11 lepattanó, 4 blokk), Czirkos Panka (9 IBM, 4 lepattanó, 3 kiharcolt fault). Az első félidőben jó teljesítményt nyújtott még Mayr Lara (5 lepattanó, 5 kiharcolt fault) és védekezésben Csercsa Eszter (6 lepattanó). Gratulálok az ellenfélnek a nagy lelkesedéshez és a győzelemhez” – értékelt Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/B – KLKA/A 48-49 (15-12, 7-7, 13-10, 13-20)
Vasas Akadémia/B: Mayr L. 4, Czirkos P. 14, Fodor J., Kendelényi L. 6, Harmati E.14, Csere: Kiss K., Dúl F. 5, Gergely P., Ábrahám E., Kaszás L., Marton O., Csercsa E. 5
KLKA/A: Sárközi F. 7, Vágó A. 1, Jakab P., Kovács F. 14, Tóth E. 9, Csere: Sütő E., Gedó K. 11/3, Révész-Veres P. 7