A junior bajnokság rájátszásában a Vasas Akadémia a DVTK Akadémiával találkozott Pasaréten, ahol lányaink egy remek első negyedet követően igyekeztek gyorsan pontot tenni a mérkőzés végére.

„Kiváló első negyedet produkált a csapat, amiért hatalmas dicséret illeti a lányokat. Nemcsak pontok tekintetében, hanem védekezésben is remek teljesítményt nyújtottak a lányok. Minden a meccs előtti taktikai megbeszélés forgatókönyve alapján zajlott, nagyon jó volt ezt látni. Nem lehet azonban elvárás, hogy a teljes mérkőzés alatt hiba nélkül játszanak a játékosok, bár cserékkel próbáltuk frissen tartani a csapatot, ennek ellenére a pontosság és a reakcióidő szemmel láthatóan visszaesett a második negyedben. Magabiztosan nyertük azonban az első félidőt (55-23), így összességében elégedettek lehettünk. A kezdő ötössel álltunk fel a szünet után, ahol már kiegyenlített küzdelem jellemezte a mérkőzést. Sokat hibáztunk támadásban, a lepattanókkal azonban meccsbe tartottuk a harmadik negyedet. A záró felvonásban is kerestük azt az öt játékost, aki támadásban és védekezésben a legnagyobb veszélyt jelentené a DVTK ellen, játékunk azonban hullámzó volt. Meg kell dicsérni a lányokat, próbáltak új elemeket a mérkőzés alatt, amik szintén jól sültek el. Egy érdekes statisztikai adat is született a találkozón, összesen 68 lepattanót szedtünk, amiből 34 támadó- és 34 védőlepattanó. Külön kiemelném Dúl Terka (38 IBM, 22 pont, 6/7 hárompontos, 8 lepattanó, 8 assziszt, 5 szerzett labda), Kuncz Petra (27 IBM, 19 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 blokk) és Kun Rita (19 IBM, 13 pont, 8 lepattanó) teljesítményét, de gratulálok az egész csapatnak a szép győzelemhez” – mondta a csapat edzője, Igor Skocovski.

Vasas Akadémia – DVTK Akadémia 93-55 (36-6, 19-17, 20-12, 18-20)
Vasas Akadémia: Antal F. 4, Van Rijs L. 7, Dúl T. 22, Siklós D.12, Van Rijs D. 2, Kuncz P. 19, Lőrinczy P. 2, Nagy L. 6, Kun R. 13, Hámori B. 2, Kuncz B. 4,
DVTK Akadémia: Csoma P. 2, Tóth B. 1, Kárpáti R., Nagy R. 4, Kápolnai D., Fanczalszki S., Hajdú A., Suhajda V. 10, Pomázi L., Markusz L. 9, Szarvas L. 2, Oláh F. 27