Három negyeden keresztül parádésan játszott a Vasas Akadémia a nála sokkal esélyesebb KSC TARR Szekszárd ellen a Tippmix Női NBI/A 14. fordulóján. A remek teljesítmény sajnos nem zárult ünnepléssel, a hajrában ugyanis megfordította az eredményt ellenfelünk, és végül 60-75-ös győzelmet aratott.

Budácsik Dorka ütötte el a labdát a feldobást követően, Myah Taylor pedig egy hárompontossal alapozta meg a hangulatot. Westbeld találatával zárkóztak a vendégek, de védekezésünk az első percekben remekül működött, nem hagytuk kibontakozni a vendéket. Távoli kísérletekkel próbálkozott együttesünk, Jáhni Zsófi rossz dobása után a csereként beálló Iggy Allen szedte le a lepattanót és pöcizte vissza a labdát. Magabiztosnak tűntek lányaink és a megbeszélt taktika is működött az első öt percben. Madár Eszti kosarára Westbeld válaszolt a túloldalon, Iggy Allen pedig másodjára állhatott a büntetővonal mögé. Monroe és Theodoreán büntetőivel vette át a vezetést a Szekszárd, de Iggy Allen jóvoltából azonnal fordítani tudtunk. Amerikai légiósunk nagy szerepet vállalt támadójátékunkból, ellenfelünk sem találta a megoldást, hogyan állíthatná meg őt. 15 faultot jegyezhettünk az első tíz percben, a Vasas kétszer több személyi hibát gyűjtött össze, Budácsik Dorka, Gelei Karola és Salamon Zsófi is két-két faulttal állt, ráadásul reklamálás miatt Milos Pavlovicot is figyelmeztették a játékvezetők. Ennek ellenére három pontos előny sikerült kidolgoznunk.

Madár Eszti hárompontosával folytatódott a találkozó, a vendégeknél a második negyedet is Westbeld nyitotta. Továbbra is nagy lendülettel és kedvvel játszottunk, néhány apróbb hibát eltekintve védelmünk is remekül működött. Madár Eszti büntetőjével hat pontra nőtt az előnyünk, majd egy újabb remek védekezést követően Jáhni Zsófi tripláját ünnepelhette a hazai szurkolótábor. 25-16-os eredménynél kért időt a vezetőedzőjét nélkülöző szekszárdi kispad, láthatóan megoldást kellett találni a Vasas védekezésére. Monroe vezérletével apránként zárkózni tudott a Szekszárd, a vendégek centerének agresszivitása sok borsot tört az orrunk alá. Szűcs hárompontosával egy pontra csökkent a különbség, ezúttal Milos Pavlovicnak kellett időt kérnie. Azt nehezményezte, hogy volt még egy mezőnyfaultunk, amit ki kellett volna használnunk. Monroe jóvoltából egyenlített először ellenfelünk, majd Miklós betörésével át is vette a vezetést a Szekszárd. Ezúttal sem tartott sokáig ellenfelünk öröme, ráadásul Szerencsés Tami remek labdaszerzésének köszönhetően a félidő utolsó támadása minket illetett. Videózás után kiderült, hogy Westbeld sportszerűtlenül állította meg játékosunkat. Nem esett be Madár Eszti hármasa, Boros Júlia pedig indulni tudott. Egyenlített a Szekszárd, ám Boros Berta harciasságát díjazták a játékvezetők két büntetővel, 33-32-re módosult az eredmény. Három másodperc maradt vissza, vendég időkérés következett, Miklós távoli kísérlete azonban nem ért célt.

A harmadik negyed indítása is Westbeld nevéhez fűződött vendégoldalon, Madár Eszti válaszolt egy szép passzt követően. Magas hőfokon égett csapatunk a folytatásban is, óriási szívvel játszottak lányaink. Westbeld triplájával egyenlített a Szekszárd, de Madár Eszti büntetőjével ismét magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, Iggy Allen hárompontosával pedig négy pontra nőtt a különbség. Madár Eszti ellen videóbírózás követően sportszerűtlen faultot ítéltek a játékvezetők, ellenfelünk pedig élni tudott a lehetőséggel. Stanacev és Westbeld is betalált, Iggy Allen remek labdaszerzéséből pedig Salamon Zsófi tudott indulni. Ide-oda ugrált az előny, egyik csapat sem tudott elhúzni a negyed közepén, majd ismét jött Iggy Allen és Jáhni Zsófi, és két Vasas tripla is a gyűrűbe zuhant. Hihetetlen volt látni, honnan merítenek erőt lányaink, egy emberként harcoltunk védekezésben, öröm volt látni, hogy ilyen szintet meccsbe vagyunk egy nálunk sokkal erősebb ellenféllel. Miklós Hárompontosa zárta a negyedet, ezzel 53-51 volt az eredmény a Vasas javára.

Tíz perc választott el minket a bravúrtól, Westbeld azonban jelezte, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Miklós újabb hárompontosával a vendégekhez került a vezetés, vezetőedzőnk azonban szisztematikusan nyugalomra intette lányainkat. Újabb triplának örülhetett a vendég szurkolótábor, hat pontra módosult a különbség, Milos Pavlovic pedig azonnal időt kért. Jáhni Zsófi hárompontosával jöttünk vissza a meccsbe, de Monroe vezérletével kontrollálta a játék ritmusát a Szekszárd. Állóképességben kezdtünk elfogyni, ami hibákhoz vezetett, valamint a támadólepattanókért sem tudtunk már úgy menni, mint korábban. Horváth büntetőit követően tíz pontra nőtt a különbség, ráadásul a vendégek védelme is feljavult a végjátékra. Nem segítette a helyzetünket, hogy a mi oldalunkon is egyre több volt a hiba a mérkőzés végéhez közeledvén. Nem tudtunk pontokat szerezni, volt néhány elkerülhető eladott labdánk, az olló pedig elkezdett nyílni. Milos Pavlovic három perccel a vége előtt még a kispadhoz rendelte tanítványait, de a játék képe nem változott. Érzelmekből az utolsó percekben sem volt hiány, előbb a hazai kispad technikai faultjánál hallatta hangját a Vasas tábora, majd Krnjic személyi hibájánál tapsoltak szurkolóink, mivel három perccel a vége előtt ez volt a Szekszárd első faultja a negyedik negyedben. Bár sokáig erőn felül teljesítettünk, a bravúr sajnos elmaradt és a játék képe alapján talán túlzó, 15 pontos vereséget szenvedtünk.

Keserédes érzéseim vannak, hiszen először tudtunk ilyen sokáig meccsbe maradni egy nálunk sokkal erősebb csapattal szemben, de. A szezon eleje óta szinte minden találkozón van egy-egy hosszabb hullámvölgyünk, a mai pedig a vereségünket okozta. Meg kell találnunk a módját, hogy ezen javítsunk, hiszen harminc percen keresztül tartottuk magunkat a megbeszéltekhez és kifejezetten jól játszottunk. Majd olyan érzésem volt, mintha leoltották volna a lámpákat. Először azt hittem, hogy elfáradtunk és nincs bennünk több, de nem ez volt az ok. Egyszerűen lefagytunk, hibát hibára halmoztunk és nem reagáltunk jól védekezésben. A Szekszárd szinte mindent ugyanúgy csinált, mint azelőtt, éppen ezért fáj, hogy az utolsó tíz percben nem tudtunk úgy teljesíteni, mint ahogy tettük azt három negyeden keresztül. Ugyanakkor látszódik a fejlődés, el kell hinnünk, hogy többre is képesek vagyunk. A lányokkal már beszéltünk arról, hogy egy csoda még hiányzik. A közvetlen riválisainkat sikerült eddig legyőznünk, de tartozunk magunknak és szurkolóinknak egy bravúrral. Akkor leszek teljesen elégedett, ha ez is megvalósul – nyilatkozott a mérkőzés végén Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

Vasas Akadémia – TARR KSC Szekszárd 60-75 (17-14, 16-18, 20-19, 7-24)

Fotó: Balogh Dávid