Vasas Akadémia /B  –  Gyakorló DSE   53 – 47

(12-9, 21-11, 4-23, 16-4)

Vasas Akadémia /B:  Esztári Tünde 4,  Mészáros Szonja 5/3, Gangl Kinga 8, Altmann Anna 7, Tóth Fruzsina 2, Pintye Petra 3, Sitku Zsuzsanna 6, Siklós Dorottya, Keszy-Harmath Sára 12, Mányoky Réka 5, Nagy Lili, Boros Lola

Gyakorló DSE: Kopácsi B. 4, Putnoki R. 7, Nádorfalvi J. 24, Juhász A. 8, Kontra K. 2, Vajna N. 2

Az első félidőben nem túl dinamikusan, de jól játszva, megtaláltuk a helyzeteket az ellenfél emberfogása és zónavédekezése ellen, A második negyed egyik remek szakaszában Keszy-Harmath Sára és Mányoky Réka jóvoltából már 17 pontra nőtt az előnyünk.

A harmadik negyedben jött a mélypont (4-23). Nem tudtunk jó döntéseket hozni, nem nem találtuk meg a zónavédelem ellenszerét. Nem találtunk be, és sok labdát adtunk el, amiből ellenfelünk sok pontot dobott. A negyedik negyed közepén már 8 ponttal vezetett a Kaposvár.

Itt védekezést váltottunk, gyorsítottunk a játékon. A 39. percben Esztári Tünde kosarával 1 pontra zárkóztunk, majd Mészáros Szonja triplájával át is vettük a vezetést. Az utolsó percben Gangl Kinga 2 labdaszerzéséből és 2 zicceréből 6 pontra nőtt a vezetésünk, amivel megnyertük a mérkőzést.

Hullámzó mérkőzésen, szoros és izgalmas végjátékot sikerült nyernünk, amihez gratulálok a lányoknak