Foghíjas kerettel utazott serdülő/A csapatunk az U14-es bajnokság főtáblájának második fordulójára, ráadásul a mérkőzések folyamán további játékosok estek ki. Nagyot küzdöttek azonban lányaink, melynek jutalma egy vasárnapi győzelem lett.

„Sajnos erre a fordulóra sem tudtunk teljes csapattal kiállni, de nagyon örültünk, hogy legalább most eljutottunk az utazásig és játszhattunk. Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz mert pótolnunk kell a sérült és a karanténos játékosainkat, és többen hosszú kihagyás után nemrég tértek vissza. Szoros első félidő után, sajnos nagyon elhúztak a bajai lányok. A negyedik negyedben volt tartásunk, és szépíteni tudtunk az eredményen, de ez kevés volt ahhoz, hogy megnyerjük a mérkőzést. Nem tudtunk jó teljesítményt nyújtani sem védekezésben, sem támadásban. Sok indítás gólt kaptunk, és pontatlanul dobtunk büntetőről és közelről is, és sok labdát adtunk el. Az IBM és a dobott pontok alapján három játékost tudnék kiemelni, Mészáros Ágota (22 IBM, 12/3 pont, 10 lepattanó, 5 kiharcolt fault), Szabó Emília (11 pont, 4 kiharcolt fault) és Kendelényi Luca (14 IBM, 9 pont, 11 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 4 szerzett labda). Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/A – Bajai NKK 53-64 (14-16, 12-15, 9-24, 18-10)
Vasas Akadémia/A: Kiss Kamilla 4, Szabó Emília 11, Schannen Zoé 2, Kendelényi Luca 9, Ábrahám Emma, Mészáros Ágota 12/3, Mayr Lara, Bartos Dorottya, Dúl Fanni 3, Gergely Petra 1, Harmati Emma 5, Csercsa Eszter 4
Bajai NKK: Vida H. 8, Márton V. 6, Péter E. 2, Fleckenstein K. 17, Berencsi K., Ikotity R., Tamás A. 13/6, Becsi B. 1, Bánáti L., Gálovits G. 8, Török R. 2, Nárai R. 7

„Az első negyedben még versenyben voltunk a pécsi lányokkal, de a második negyedben nem volt tartásunk és mélyen a tudásunk alatt teljesítettünk (47-26). Az ellenfél agresszív és lelkes védekezése ellen nem találtak a lányok ellenszert. A második félidőben már kezdtünk éledezni, és a negyedik negyedet végre meg is tudtuk nyerni, de csak ez a második félidei teljesítmény kevés volt ma a PVSK ellen, és abszolút értelemben is a lányoktól. A második félidőben nyújtott teljesítményéért dicséretet érdemel Harmati Emma (17 IBM, 13 pont, 13 lepattanó, 5 kiharcolt fault) és Mayr Lara (13 IBM, 8 pont, 5 kiharcolt fault, 3 szerzett labda). Nagyon szépen szállt be első serdülő/A mérkőzésén Puskás Lili (6 IBM, 9 lepattanó), és stabil mezőnymunkájával jól segítette a csapatot a harmadik negyedben Mészáros Ágota, a negyedik negyedben pedig Dúl Fanni. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez” – mondta Diósadi Deák Éva.

PVSK NA/A – Vasas Akadémia/A 86-62 (17-12, 30-14, 21-15, 18-21)
PVSK NA/A: Pirisi E., Szanyi B. 20/3, Dömös H. 10, Uherkovich M. 6, Simon L. 2, Szűcs B. 6, Kis-Simon C. 4, Réger A. 7, Kiss P., Hőgye P. 10, Linger B. 4, Csirke P. 15
Vasas Akadémia/A: Mészáros Ágota 4, Mayr Lara 8, Dúl Fanni 6, Harmati Emma 13, Csercsa Eszter 4 Kiss Kamilla 3, Szabó Emília 4, Schannen Zoé 6, Puskás Lili 3, Kendelényi Luca 6, Ábrahám Emma 5, Kaszás Lili

„A harmadik mérkőzésre még két meghatározó játékosunkat elveszítettük sérülés miatt. A csapat viszont óriási lelkesedéssel és figyelemmel igyekezett pótolni a hiányzóinkat. Példaértékű hozzáállással léptek pályára a lányok. Itt is volt hibánk bőven, ahogy az egy serdülő mérkőzésen lenni szokott, de mindenki folyamatosan dolgozott azon, hogy kijavítsuk azokat. Küzdöttek, harcoltak végig a mérkőzés folyamán a lányok, és egy parádés végjátékkal meg is nyerték a mérkőzést. Minden játékosomat ki szeretném emelni ezen a mérkőzésen. A jó teljesítmények között, kiemelkedőt nyújtott és a csapat élére állt végig az egész mérkőzésen Kendelényi Luca (29 IBM, 12 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 blokk), és a második félidei parádés teljesítményével csatlakozott hozzá Schannen Zoé (9 IBM, 9 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda). Védekezésben végre koncentrált és harcias volt az egész csapat, ahogy arra képesek vagyunk, és amiért nap mint nap dolgozunk az edzéseken. Védőmunkájáért külön dicséretet érdemel a mai mérkőzésen Csercsa Eszter és Schannan Zoé, akik kiemelt védőfeladatot kaptak, és Kendelényi Luca (8 védő lepattanó, 4 blokk). Ezen a mérkőzésen végre a csapatomnak is tudok gratulálni. Ezen az úton kell tovább haladnunk. Gratulálok a lányoknak elsősorban a vasárnapi játékhoz, és természetesen a győzelemhez is” – értékelt Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/A – NKA Pécs/A 53-47 (16-12, 6-16, 14-11, 17-8)
Vasas Akadémia/A: Mayr Lara 4, Gergely Petra 2, Kendelényi Luca 12, Kaszás Lili 1, Csercsa Eszter 7, Kiss Kamilla 6, Szabó Emília, Schannen Zoé 9, Bartos Dorottya 2, Puskás Lili 4, Ábrahám Emma 2, Harmati Emma 4
NKA Pécs/A: Bojtár B. 2, Subotic M. 12, Rózsavölgyi K., Török A. 4, Várnagy N. 1, Sánta G. 2, Kövecs H. 6, Kilián A. 4, Bota N. 4, Kropp A. 6, Csernik E., Felső G. 6