Kadett/A csapatunk a hétvégi junior keresztjáték mérkőzése után szerdán már a Rátgéber Akadémia vendégeként aratott magabiztos győzelmet a saját korosztályában.

„Egy szorosabb első negyedet követően szigorítani tudtunk a védekezésünkön (8-21), mellyel bátor és ötletes támadójáték párosult, így 15 pontos előnnyel zártuk a félidőt. A folytatásban már új elemek gyakorlásra is volt lehetőség zóna illetve emberfogás ellen, mélyebb rotációval is játszottunk, sajnos nem mindenki élt a lehetőséggel. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez és a remek csapatmunkához, külön szeretném kiemelni Rátkai Eszti (23 IBM pont, 21/3 pont, 4 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 4 assziszt, 2 blokk ), Aho Tyra (16 IBM pont, 11 pont, 6 lepattanó, 3 assziszt), Kádár Orsi ( 16 IBM pont, 14 pont, 9 lepattanó ) és Hámori Betti ( 16 IBM pont, 6 pont, 9 lepattanó) teljesítményét”– mondta a csapat edzője, Eördögh Edit.

NKA Pécs/A – Vasas Akadémia/A 56-74 (14-16, 8-21, 15-19, 19-18)
Pontszerzők:
NKA Pécs: Kohn P. 8, Palásti J. 13, Simon D. 4/3, Szakolczi D. 15/3, Halmágyi K. 8, Tőczik B. 6/3, Szűcs A., Fekete L., Piukovics D. 2, Szantner Sz.
Vasas Akadémia: Aho Tyra 11, Rátkai Eszter 21/3, Duka Lili 10, Örsi Kata 4, Kádár Orsolya 14, Láng-Miticzky Blanka 6, Hámori Bernadett 6, Szilágyi Ágnes, Villányi Diána 2, Ulrich Zoé, Molnár Fruzsina, Szabó Flóra