Magabiztos kettős győzelemmel jutott tovább a SERCO UNI Győr a Vasas Akadémia ellen a Tippmix Női NBI/A Play-Off negyeddöntőjében. A hazai összecsapáson is nélkülöznünk kellett kulcsembereinket, így ismét nagyarányú különbséggel kaptunk ki.

Budácsik Dorka és Madár Eszti játékára továbbra sem számíthatott Milos Pavlovic, Iggy Allen viszont nevezve lett a kezdő ötösbe. A bemelegítés során légiósunk továbbra sem mozgott száz százalékosan, így végül nem kockáztatott vezetőedzőnk. Myah Taylor duplájával kezdődött a találkozó, amire Dubei a szerdai meccshez hasonlóan hárompontossal válaszolt. A hiányzók ellenére lányaink keményen harcoltak, Szerencsés Tami és Salamon Zsófi találataival 6-3-ra módosítottuk az eredményt. Lassan jött lendületbe a Győr, újabb kosarukra két percet kellett várni, Anigwe találatával zárkóztak a vendégek. Dubei újabb triplájával ellenfelünk átvette a vezetést, de Jáhni Zsófi hármasával egyenlíteni tudtunk. A rövid kispad ellenére tartani tudtuk a lépést, perceken keresztül fej-fej mellett haladtak a csapatok. Madár Kata büntetőivel át tudtuk venni a vezetést két perccel a negyed vége előtt. Nem tartott sokáig az öröm, Carleton hat ponttal válaszolt, ismét hártányba kerültünk. Gyöngyösi hárompontosával és hat pontos különbséggel zárult a játékrész.

Mindkét oldalon kihagyott helyzettel folytatódott a mérkőzés, majd Ruff-Nagy egy újabb győri triplát süllyesztett a gyűrűbe. Megakadtunk támadásban, Goree büntetőivel pedig először alakult ki kétszámjegyű különbség. Milos Pavlovic időkérését követően Madár Kata kettő plusz egy akciójával zárkóztunk, de mindenre volt válasza a Győrnek. Ha nem Anigwe a palánk alatt, akkor a kisemberek voltak eredményesek mezőnyből. Négy perc után gyújtotta be a rakétákat ellenfelünk, Salamon Zsófi és Jáhni Zsófi hárompontosaival sem tudtunk már tíz alá zárkózni. Dombai és Ruff-Nagy jóvoltából már nemcsak a palánk találtak be a vendégek, 19 pontos különbséggel mehettek pihenőre a csapatok.

Nem hagyta a Győr, hogy zárkózni tudjunk a harmadik negyed elején, így rögtön kézbe vették az irányítást. Anigwe megalapozta a folytatást, lányaink ereje és hite pedig kezdett fogyni. Négy perc alatt 19-ből 29 pontos hátrány lett, Jáhni Zsófi motiváló hárompontosára pedig Ruff-Nagy válaszolt szinte azonnal. Mindkét csapat bővítette rotációját, hiszen a mérkőzés és a továbbjutó kiléte gyakorlatilag eldőlt. Két perc gólcsendet követően újabb triplának örülhettek a győri szurkolók, akik már az elődöntőt látták lelki szemeik előtt. Az utolsó negyed nem hozott meglepetést, bővített rotációval és visszafogottabb tempóval telt el az utolsó tíz perc. A SERCO UNI Győr két magabiztos győzelemmel kivívta helyét az elődöntőben, míg a Vasas akadémia az 5-8. helyért folytatja a Play-Off-ot.

Nem tudtuk felvenni a versenyt a Győrrel és sajnos az energia is hiányzott a csapatból. Mentálisan, fizikálisan és taktikában nincs egy szinten a két együttes, ráadásul a keretekben is nagy a különbség. Ennek ellenére úgy gondolom, sokkal hatékonyabbnak kellett volna lenünk, főleg hazai pályán. Gratulálok a Győrnek és további sok sikert kívánok nekik, ránk pedig vár most egy kis pihenő, ami alatt erőt fogunk gyűjteni és várjuk a következő kihívást – nyilatkozott a mérkőzés végén Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

Vasas Akadémia – SERCO UNI Győr 48-88 (17-23, 14-27, 9-23, 8-15)