A Vasas Akadémia serdülő csapata a diósgyőriek kadett csapatával nézett szembe soron következő budapesti kadett mérkőzésén.

Szerencsére megilletődöttség nélkül, bátran kezdtük a mérkőzést. A 2-3 év korkülönbség szemmel látható volt a két csapat között, leginkább a fizikumban és a sebességkülönbségben volt látványos, az első negyedben 9 faultot szedtek össze a lányok. A második negyedtől az egyéni és csapatvédekezésünk is pontosabb és agresszívabb lett, és remek indításgólokkal a félidőre már 12 ponttal vezettünk ( 36-24).

„Sajnos az eladott labdáink száma továbbra sem csökkent és a mai meccsen a lepattanócsatát is elvesztettük ( 41-48), de fiatal csapatunk hatalmasat küzdött a nálunk erősebb és rutinosabb ellenféllel szemben. Gratulálok a csapatnak a harcos védekezéséhez és a bátor támadójátékához, és külön szeretném kiemelni Rátkai Eszti ( 16/3 pont, 7 szerzett labda, 4 assziszt átadás, 14 IBM pont), Láng-Miticzky Blanki ( 12/3 pont, 3 kiharcolt fault, 11 IBM pont), Aho Tyra ( 5/3 pont, 4 kiharcolt fault, 4 assziszt átadás, 9 IBM pont) valamint Kálmán Liza ( 5 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 IBM pont) hasznos mezőnymunkáját” – értékelt a csapat edzője, Eördögh Edit.

Vasas Akadémia/A – DVTK Akadémia 55-37 (20-16, 16-8, 9-6, 10-7)
Vasas Akadémia: Rátkai Eszter 16/3, Láng-Miticzky Blanka 12/3, Szilágyi Ágnes 8, Kálmán Liza 5, Aho Tyra 5/3, Rubint Ágnes 4, Mészáros Tánja 3, Örsi Kata 2, László Réka, Istenes Zsuzska, Balás Natasa, Kohán Patrícia.
DVTK Akadémia: Hajdu A. 8, Kurucz N. 5, Kovács D. 5/3, Papp R. 4, Simon V. 4, Szarvas L. 3, Márkus L. 3, Kápolnai D. 2, Nagy Cs. 2, Tóth B. 1, Suhajda V., Pomázi D.,