Fiatal kadett/B csapatunk az Óbudai Kaszások ellni visszavágóra készülhetett az elmúlt napokban. A szombati találkozón hullámzó teljesítményt nyújtottunk, így bár szorosabbra is sikerülhetett volna a vége, ellenfelünk jutott tovább a rájátszásban.

„A Kaszások elleni keresztjáték második mérkőzésén is fiatal csapattal álltunk fel, de most elég hullámzó teljesítményt nyújtottunk. A páratlan negyedekben jól küzdöttünk, jól védekeztünk sőt, a harmadikban eredményes volt a támadójátékunk is, és azt meg is nyertük (12-18). A páros negyedekben sajnos a védekezésünk és a támadójátékunk is hagyott kívánni valót maga után. Sok szép akciónk volt a mérkőzésen, de mégsem lehetünk maradéktalanul elégedettek magunkkal, mert ugyan egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet, mégsem tudtunk jobb eredményt elérni, mint csütörtökön. Többször is megvolt a lehetőségünk, hogy 10 pont körül tartsuk a mérkőzést, de buta hibáinknak köszönhetően, ez sajnos nem sikerült. Kiemelkedő teljesítményt Szabó Emília (14 IBM, 9 pont, 10 lepattanó, 4 kiharcolt fault) nyújtott védekezésével, mezőnymunkájával és támadójátékával. Megdicsérném még Csercsa Esztert 12 pontjáért, valamint Puskás Lilit 6, Mayr Larát és Gergely Petrát 5-5 lepattanójáért és Kiss Kamillát 4 szerzett labdájáért. Gratulálunk az ellenfélnek a győzelemhez és a továbbjutáshoz” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Óbudai Kaszások – Vasas Akadémia/B 64-46 (11-11, 23-7, 12-18, 18-10)
Óbudai Kaszások: Babay-Bognár K. 23, Nagy V. 6, Mahmoud N. 12/3, Kuncz L. 7, Sterbenz D. 3, Csere: Csocsán F. 7/3, Krajcsovich J., Horváth H., Kocsis E., Bene R., Kerékgyártó L. 4, Kronavetter L. 2
Vasas Akadémia/B: Szabó E. 9, Dévai B. 3/3, Schannen Z. 5, Mayr L., Ábrahám E.6, Csere: Kiss K., Puskás L.2, Dúl F. 4, Gergely P. 3, Kaszás L., Marton O. 2, Csercsa E. 12