Két kemény mérkőzés is várt kenguru/A csapatunkra, amely több hiányzóval volt kénytelen lejátszani a hétvégi fordulót. A Kéksárga Zsiráfok ellen sok hibával játszottunk, míg a BLF Kenguruk ellen az első negyedben szerzett hátrányt cipeltük a mérkőzés végéig.

Miután nem tudtunk teljes csapattal kiállni erre a fordulóra tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz. A Kéksárga Zsiráfok fiú csapata a játék sok paraméterében erősebb csapat nálunk. Az első félidőben az ellenfél három játékosa megvert minket. Nem tudtunk ellenállást kifejteni védekezésben, és rengeteg hibát vétettünk támadásban. A második félidőre kicsit összeszedtük magunkat. Végre már tudtunk ellenállást kifejteni ellenfelünkkel szemben. Védekezésben végre magára talált Németh Julcsi, és Kórós Panna is jól oldotta meg nehéz védőfeladatát. Jó volt látni, hogy támadásban is többen zárkóznak fel Martinovits Violához, aki az egész mérkőzésen a csapat vezére volt – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Amazonok – Kéksárga Zsiráfok 45-68 (8-16,12-18, 5-7, 9-13,11-14)
Vasas Amazonok: Martinovits Viola 13, Törő Zorka 5, Lévai Janka 5, Rózsa Natália 5, Demény-Kapusy Lola 4, Maszlag Katinka 4, Németh Julianna 3, Kórós Panna 3, Takács Hanna 2, Izing Flóra 1, Tomcsányi Anna, Egri Tara

Nagy kár az első negyedért, ahol a lányokra rá sem lehetett ismerni. Az ellenfél úgy játszott, mintha nem is lettünk volna a pályán. Gyenge, motiválatlan védekezés, egyénieskedő, dinamika nélküli támadások. Nem csoda tehát, ho az ellenfél gyorsan 18 pontos vezetést szerzett (26-8). A második negyedben rákapcsoltak a lányok. Demény-Kapusy Lola, Martinovits Viola, Kórós Panna trió elkezdte ledolgozni a hátrányunkat, ami a félidőre 10 pontra csökkent (36-26). A büntetőkre azonban nem koncentráltunk úgy, ahogy mi szoktunk, ezért nem tudtunk tovább faragni a hátrányból (42-32). A második félidőben már elszántan küzdöttek a lányok, de az ellenfél is taktikázott, cserélt a negyedeiben. A harmadik negyedet nyerni tudtuk Lévai Janka, Ízing Flóra és Németh Julcsi jó teljesítményével, valamint Ízing Flóra agresszív védekezésével és feljöttünk 51-46-ra. A hajrára azonban elfogytunk, nem tudtuk a mérkőzést a javunkra fordítani. Kórós Panna agilis védekezésével hiába tartottuk jobban az ellenfél ponterős játékosát, mint azt az első negyedben tettük, a szerzett pontokkal csak 3 pontra tudtuk megközelíteni az ellenfelet, mert helyzeteinket nem tudtuk elégszer gólra váltani. Remélem, jó lecke volt ez mindannyiunk számára, hogy „nem akarásnak nyögés a vége”. Ha az első negyedben csak a cipőnket tesszük ki a pályára, azt a hátrányt behozni, lehet, hogy kevés lesz a maradék három negyed – értékelt Diósadi Deák Éva.

BLF Kenguruk – Vasas Amazonok 64-57 (26-8,10-18, 6-6, 9-14,13-11)
Vasas Amazonok: Demény-Kapusy Lola 11, Lévai Janka 9, Törő Zorka 7, Izing Flóra 7, Martinovits Viola 6, Németh Julianna 6, Kórós Panna 6, Maszlag Katinka 3, Berár-Guóth Míra 1, Szécsi-Bozsó Anna 1, Rózsa Natália, Tomcsányi Anna