Serdülő/B csapatunk a bajnokság 17-20. helyéért folyó párharc első fordulóján vettek részt a hétvégén. A házigazda DVTK Akadémia ellen nem jártunk sikerrel, de a Bajai NKK-t remek játékkal sikerült legyőznünk.

A DVTK pörgős, kemény védekezése ellen nem tudtunk hatékonyan támadni, az így eladott labdákból pedig rengeteg indítás kosarat kaptunk. Nem tudtuk felvenni a tempót, ezért egyre lejjebb csúsztunk és vállalhatatlan vereséget szenvedtünk. Voltak nehézségeink, de azok ellenére sem lehet megengedni, hogy ilyen képe legyen a mérkőzésnek. Kevés pozitívum között említeném a U12-es játékosok küzdeni tudását és Jámi ponterős játékát – mondta a csapat edzője, Kertész Dávid.

Vasas Akadémia/B – DVTK Akadémia/B 52-102 (14-20,12-32,19-20,14-30)
Vasas Akadémia/B: Kövesdi L. 2, Varga S., Balás-Piri K. 2, Bogyó L. 6, Deák N., Käfer J. 25, Márton G., Szabó E., Tóth F., Jakó-Sz. Z. 9, Mayr J. 4, Örsi A. 11

Tizenöt perc pihenés után kezdtük a második mérkőzést, így látszott némi fáradtság a lányokon, de a sikeres kezdés gyorsan átlendítette őket a holtponton. Az első félidőben Nóri és Zita szépen védekeztek az ellenfél kulcsemberein, így mindössze 16 pontot kaptunk ebben a szakaszban. Támadásban még nem találjuk meg a pontos poziciókat és felállt védelem ellen lassan és statikusan játszunk. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, főleg azon tény tudatában, hogy idén kétszer kikaptunk a bajai lányoktól – értékelt Kertész Dávid.

Vasas Akadémia/B – Bajai NKK 56-38 (12-6,20-10,12-6,12-16)
Vasas Akadémia/B: Kövesdi L. 8, Varga S. 4, Balás-Piri K. 4, Bogyó L. 4, Deák N. 2, Käfer J. 12, Márton G. 1, Horváth R. 8, Tóth F. 2, Jakó-Sz. Z. 6, Mayr J. 5, Örsi A.