A hétvégén egy napra estek a kenguru csapataink mérkőzései. Délelőtt A csapatunk, délután pedig a B csapatunk mérte össze erejét.

„A kenguru bajnokság B csoportjában már nagyobb kihívás várt a lányokra, mint az előző fordulókban. Nehéz meccsekre számítottunk, tudtuk, hogy mind a két meccset csak fiúkból álló csapatok ellen kell majd bizonyítanunk. Talán a kora reggeli kezdésnek tudható be, hogy nagyon álmosan kezdtük az első mérkőzést. Sok pontatlan dobásunk után rengeteg indítás kosarat kaptunk, már az első félidőben. A második félidőre kicsit feljavult a játék képe de ezen a meccsen ez csak arra volt elég, hogy ne nőjön tovább a félidőre kialakult jelentős pontkülönbség a két csapat között. Sajnos nagyon hiányzott a kellő lelkesedés, küzdeni akarás sok játékosból. A mérkőzés pozitívuma Zoé és Mici remek támadójátéka, küzdeni akarása, valamint Zozi fantasztikus védekezése, bátor játéka volt. Három játékos azonban nem tud megnyerni egy mérkőzést, a győzelemhez csapatmunkára van szükség” – mondta a csapat edzője, Farkas Fanni.
Vasas Amazonok – Grosics Vizslák 37-56
Vasas Amazonok: Szíj-Krisányszky Zoé 11, Szabó Mici 6, Kiss Zozi 5, Galavits Lili 3, Fodor Jázmin 3, Puskás Lili 2, Muszka Zita 2, Karli Dóri 1, Tóth Frotti 1, Bori Liza 1, Kollár Kata 1, Csercsa Eszti 1

„Második meccsünket jobban kezdtük, mint az elsőt. Úgy látszott, a lányok felébredtek a reggeli álomból. Harcosabban, odafigyelve kosárlabdáztak, így az első félidő végén csak pár ponttal vezetett ellenfelünk. A harmadik negyedet is nagyon jól kezdtük, szép támadójáték mellett fegyelmezett védekezés volt jellemző, ennek meg is lett az eredménye. A negyed végére sikerült két pontra felzárkóznunk. Az utolsó negyedre sem lehet semmi panasz, küzdött-hajtott mindenki egytől-egyik. Sajnos kicsit megijedtünk attól, hogy megnyerhetünk egy ilyen szoros meccset, ezért a kicsit káoszos támadások után nagy nehezen kialakított helyzeteket többször nem tudtuk pontokra váltani. Le a kalappal a lányok második félidőben nyújtott teljesítménye előtt, megmutatták nekünk, hogy nem hiába viselik a Vasas mezt” – mondta Farkas Fanni.

Budapesti Honvéd Sólymok – Vasas Amazonok 73-69
Vasas Amazonok: Galavits Lili 13, Szabó Mici 10, Fodor Jázmin 9, Szíj-Krisánszky Zoé 6, Bori Liza 6, Karli Dóri 5, Csercsa Eszter 5, Tóth Froti 4, Mayr Lara 4, Kiss Zozi 3, Kollár Kata 3, Puskás Lili 1

„Az első meccsünkön fölényes győzelmet arattunk Dóri és Kata segítségével, akik aznap a harmadik mérkőzésüket játszották. Mind védekezésben, mind támadásban jól teljesítettek a lányok, és egy percig nem adták fel. Nagyon sok labdát szereztünk, amiből könnyű ziccereket tudtunk dobni. Az utolsó negyedben pedig ismét nem engedtünk az ellenfélnek pontot szerezni (0-17). Ez a győzelem igazi csapatmunka volt” – mondta a csapat edzője, Ambrus Szandra.

Ziccer Pumák – Vasas Bolhák 11-73
Vasas Bolhák: Mayr Lara 11, Pácza Blanka 10, Firle-Kiss Bora 10, Szabó Noémi 9, Karli Dóri 8, Vértes Vanda 7, Kárpáthegyi Léda 6, Muszka Zita 5, Kollár Kata 4, Turóczy Dalma 2, Márton Lia 1

„A második mérkőzésen mintha kicserélték volna a lányokat. Nem volt meg az a tűz, mint az előző meccsen, amit befolyásolhatott a késői kezdés. Bátortalanul, dekoncentráltan játszottunk, és a pontatlan befejezések miatt az ellenfél vérszemet kapott. Nyögvenyelősen, kevés pontot dobva, de sikerült nyernünk. Kiemelném mindkét meccsen, és főleg az utolsó játékrészben Zita küzdeni akarását és harciasságát, ami mindenkinek követendő példa lenne. Ezzel a két győzelemmel, ismét egy csoporttal feljebb jutottunk, gratulálok a lányoknak” – mondta Ambrus Szandra.

Vasas Bolhák – Ziccer Bocsok 43-36
Vasas Bolhák: Szabó Noémi 9, Kárpáthegyi Léda 7, Firle-Kiss Bora 6, Vértes Vanda 5, Muszka Zita 5, Horvath B. Niki 4, Márton Lia 2, Molnár Zara 2, Mayr Lara 1, Turóczy Dalma 1