Nagy csatában, 57-70-re kikapott a Vasas Akadémia az NKA Universitas Pécs ellen a Tippmix Női NBI/A 16. fordulóján. Milos Pavlovic tanítványai három negyeden keresztül versenyben voltak a győzelemért, az utolsó tíz percben azonban hiányzott az a plusz, ami átlendítette volna a csapatot.

Iggy Allen középtávolijával kezdődött a mérkőzés, amire Kádár Orsi faultja után Wallace tudott válaszolni. Milos Pavlovic a megszokottól eltérően fiatal centerünket nevezte U20-as kezdőnek Gelei Karola helyett. Myah Taylor két percen belül két személyi hibát gyűjtött össze, elsőszámú irányítónk helyére Boros Berta érkezett. Jó energiával játszottak lányaink, Salamon Zsófi remekül vette ki részét a védekezésből, előbb egy fontos lepattanót szerzett, majd a csapdát is jól állították fel Boros Bertával. Kádár Orsi hárompontosával vettük vissza a vezetést, majd a csereként érkező Jáhni Zsófi is értékesített egy triplát. A negyed felére védekezésünk is feljavult, támadásban azonban voltak még pontatlanságok. Olawuyi alapvonali betörésével előnybe tudott kerülni ellenfelünk, nem tartott azonban sokáig a pécsi öröm. Előbb Jáhni Zsófi ziccerét, majd Budácsik Dorka két sikeres büntetőjét tapsolhatta meg a hazai közönség. Egy pontos Vasas vezetéssel zárult az első tíz perc, hazai részről kiegyensúlyozott játékot láthattunk apróbb hibákkal, a pécsieket pedig talán leginkább a kapkodás jellemezte.

A padról visszatérő Myah Taylor ziccerével folytatódott a meccs, miután sikeresen kivédekeztük a Pécs támadását. Újabb Vasas labdaszerzés következett, majd ezúttal Madár Kata talált be. Iggy Allen zseniális egyéni akcióját követően hét pontra nőtt a hazai előny, amit vendég időkérés követett. Iggy Allen ott folytatta, ahol abbahagyta, majd Myah Taylor hárompontosával tíz pontra nőtt a különbség. Wallace egy kettő plusz eggyel zárkóztatta a vendégeket, őt követte Olawuyi két büntetője, amivel a Pécs rövid idő alatt megfelezte a különbséget. Gelei Karola blokkolta gyönyörűen a betörő Tadic-ot, de a játékvezetők szabálytalannak láttak a Vasas játékosát, így újabb vendég büntetők következtek. Három perccel a félidő előtt kért időt Milos Pavlovic, a pécsieket azonban nem sikerült kirobbantanunk a büntetővonalról. Williams találatával egy pontra zárkózott az NKA, ám Gelei Karola asszisztjából Budácsik Dorka dobhatott könnyű ziccert. 18 dobott pontjából 12-t büntetőből értékesített ebben a negyedben a Pécs, ennek ellenére meg tudtuk tartani a vezetést a félidőre. 32-30 állt az eredményjelzőn húsz perc játékot követően, bőven tartogatott még izgalmat a találkozó.

Pontok terén csendesen folytatódott a találkozó, Mérész törte meg a csendet, amivel egyenlített a Pécs. A vezetést nem sikerült átvenniük, mivel Wallace mindkét büntetőjét kihagyta, Budácsik Dorka pedig egy hárompontossal nyitotta meg a Vasas pontgyártását. Iggy Allen harmadik faultját harcolta ki a harmadik negyedben, az ő büntetőivel öt ponttal el tudtunk húzni. Védekezést váltott Milos Pavlovic együttese, voltak pontatlanságok, aminek természetesen vezetőedzőnk nem nagyon örült. Rossz hírt közölt a negyed felénél a mérkőzés szpíkere, Iggy Allen ugyanis negyedik személyi hibáját ütötte be, ezzel pedig sajnos a kispadra kényszerült. Megragadta a lehetőséget ellenfelünk és zárkózni tudott, Budácsik Dorka és Boros Berta révén volt válaszunk. Látható volt a lányok szemében, hogy felszívták magukat, Jáhni Zsófi két szép ziccerének köszönhetően pedig öt pontra elhúztunk. Nem jöhetett válaszul más, mint vendég időkérés. Wallace hárompontosával tértek vissza a pályára a pécsiek, aki néhány másodperccel később szabálytalanul állította meg játékosunkat, Szerencsés Tami pedig mindkét büntetőt értékesíteni tudta. A negyed utolsó másodperceiben a lepattanóért való csatában Salamon Zsófit látták szabálytalannal a játékvezetők, a kapott büntetőkből Kiss csak egyet tudott értékesíteni. Tóth Orsi utolsó másodperces félpályás dobása nem ért gyűrűbe, hat pontos előnnyel várhattuk az utolsó játékrészt.

Smailbegovic duplájával és Wallace hárompontosával egy perc alatt visszajött a meccsbe a Pécs, Milos Pavlovic szavait pedig nem tették zsebre lányaink az időkés során. Wallace büntetőivel átvette a vezetést az NKA, majd a következő vendég támadásnál ismét a légiós volt eredményes. Úgy tűnt, hullámvölgybe kerülünk, Smailbegovic hárompontosával öt pontra nőtt a hátrányunk, Milos Pavlovic pedig megint kénytelen volt időt kérni, hogy visszarántsa a kormányt a helyes irányba. Iggy Allen duplájával tértünk vissza és jobban is játszottunk a folytatásban, de a különbségen nem tudtunk faragni. Jáhni Zsófi támadólepattanójából visszatett pöcijével három pontra zárkóztunk, ami után feszültté vált a hangulat a lelátón. Két dobást ítéltek a játékvezetők a Pécsnek sima fault helyett, rövid megbeszélést követően maradt a döntés. Wallace távoli triplájával nyolc pontra nőtt a különbség, ráadásul néhány másodperccel később a vendégek légiósa ismét dobhatott három pontot, de ezúttal büntetőkből. Ezzel tíz pont fölé nőtt az NKA előnye két perccel a találkozó vége előtt. Zárkózás helyett Smailbegovic növelte a különbséget, az utolsó percben pedig még egy hazai időkérés szakította meg a játékot. Jó teljesítményünk ellenére az NKA 57-70-re megnyerte az összecsapást, Milos Pavlovic tanítványai pedig kedden Pécsen bizonyíthatnak egy a mainál nagyobb téttel bíró meccsen.

A DVTK elleni idegenbeli találkozón már bizonyítottuk, hogy a befektetett munkának van eredménye még akkor is, ha ez egy kicsit több időbe telik. Ezen a mérkőzésen is úgy gondolom, hogy a sorsunk a saját kezünkben volt. Jó megoldások születtek támadásban, de sok kihagyott üres dobásunk volt és ezen a szinten 7-8 kihagyott büntető is végzetesnek bizonyulhat. Két kulcspillanatban is hibáztunk védekezésben, ahol zárkózás helyett ellenfelünk tovább távolodott, attól a pillanattól pedig megakadt a játékunk. Ennek ellenére elégedett vagyok a teljesítményünkkel, hiszen egy ilyen offenzívával rendelkező és kiválóan triplázó csapat, mint a Pécs csak négy hárompontost értékesített ma, ami a védelmünket dicséri. Ugyanakkor dobott pontjaink számával nem vagyok megelégedve, 57 pont a bajnokság ezen szakaszában nem elég a győzelemhez. Közel vagyunk már a kitűzött célhoz, de dolgoznunk kell és javítani a hibákat. Gratulálok a lányoknak, sokkal jobban néz ki a csapat, mint a szezon elején, de még mindig hiányzik egy kicsi, hogy győzni tudjunk egy erősebb csapat ellen – nyilatkozott a mérkőzés végén Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

Vasas Akadémia – NKA Universitas Pécs 57 -70 (13-12, 19-18, 18-14, 7-26)