Gigászi küzdelemben, kétszeri hosszabbítás után győzött másodjára is idegenben a Vasas Akadémia a TFSE-MTK ellen a Tippmix Női NBI/A rájátszásának 2. körében. Milos Pavlovic tanítványai ezzel 2-1-re nyerték a párharcot, így ők lesznek azok, akik megküzdhetnek az 5. helyért a Play-Off-ban.

A szombati mérkőzéshez képest történt némi változás a TFSE keretében, visszatért sérüléséből Carte, azonban Dúl Panka játékára nem számíthattak a hazaiak. Dúl Terka és Czinano összjátékából született meg az első találat, majd ellenfelünk centere a következő támadásnál is eredményes tudott lenni. Álmosan, görcsösen kezdtük a találkozót, az első percekben nem nagyon találtuk az ellenszert a TF harcias játékára. Iggy Allen-t faultolták dobás közben, de a két büntetőből csak egyet sikerült értékesítenünk. Carter hárompontosával más 7-1 állt az eredményjelzőn, de Budácsik Dorka egy szép leválással zárkóztatni tudta a Vasast. Tóth Orsi sebességét csak szabálytalanul tudta megállítani ellenfelünk, ám a két kapott büntetőből ismét csak egy ért célt. Labdát tudtunk szerezni, az indításnak szánt hosszú passz azonban Szabó kezében landolt, így így zárkózás helyett Czinano használta ki a rendezetlen védekezést. Dúl Terka hárompontosával nyolc pontra húzott el a TF, Milos Pavlovic elérkezettnek látta az időt, hogy felrázza csapatát egy időkéréssel. Dekoncentráltak voltunk és elkerülhető hibákat vétettünk, ezeken akart javítani vezetőedzőnk. Czinano-ra fújtak támadófaultot a játékvezetők, de ellenfelünk centere javított a következő támadásban. Kezébe esett ugyanis a lecsorgó labda, amit könnyűszerrel tudott visszatenni a gyűrűbe. A túloldalon Jáhni Zsófi harcolt faultot Dúl Terka ellen, mindkét büntetőt sikerült értékesíteni, de Czinano ismét eredményes tudott lenni. Hat perc játék után 10 dobott pontnál járt ellenfelünk légiósa, ráadásul hátrányunk is kétszámjegyűre nőtt. Szabó duplájára Salamon Zsófi tudott válaszolni, a folytatásban azonban két alkalommal is eladtuk a labdát, ezért a zárkózás esélye még csak meg sem csillant. Madár Esztit keresték a társak a palánk alatt támadásban, ám a TF jól mozgott védekezésben és ki tudta venni fiatal játékosunkat a játékból. Salamon Zsófi jutott két büntetőhöz, majd Myah Taylor ritmusváltásával tíz pont alá zárkóztunk. Nem tartott sokáig az öröm, Czinano két sikeres büntetője állította vissza a különbséget, Tóth Orsinak ráadásul ez már a második személyi hibája volt. Csapatkapitányunk példaértékűen küzdött az utolsó percekben,  előbb egy kettő plusz egy akciót érő támadást vezetett, majd az ő büntetői zárták a negyedet.

Madár Kata egyéni akciójával folytatódott a találkozó, majd Tóth Orsi verte meg Carter-t egy látványos testcsellel. Teljesen más hőfokkal tértünk vissza a pályára és tudatosságban is látható volt a változás. Czinano ellen fújtak ismét támadófaultot a játékvezetők, a Vasas akciójából pedig egy Budácsik Dorka tripla született. Másfél perc alatt megfordítottuk a meccset, így jöhetett a TF időkérése. Összeszedte magát a hazai csapat, Dúl hárompontosával visszavette a vezetést ellenfelünk. Carter csapott oda Jáhninak, ám a játékvezetők a Vasas játékosát látták szabálytalannak. Csendesebb, hullámzó második negyedet hozott a folytatás, mindkét oldalon hibákkal és pontatlanságokkal. Carter használta ki, hogy elbóbiskoltunk védekezésben, a ziccer után azonban a büntető kimaradt. A másik oldalon Iggy Allen verte meg a TF irányítóját pozícióból, majd Budácsik Dorka kapott faultot, ami magyarázatra szorult játékosunknál. Nem változott az ítélet, Németh a két büntetőből azonban csak egyet tudott értékesíteni. Labdaszerzésből indulhattunk, Boros Berta rohanhatott a gyűrűig, aki a kontaktot követően estében is értékesíteni tudta a ziccert. Vezetőedzőnk joggal reklamált szabálytalanságot, büntetőt viszont nem mi, hanem ellenfelünk dobhatott a technikai után. Dúl Terka újabb hárompontosával négy pontra elhúzott a TF, de védekezésben Czinano harmadik személyi hibáját is megszerezte, amivel ellenfelünk legponterősebb játékosa a kispadra kényszerült. A játékrész második felében kevesebb pontot és több pontatlanságot láthattunk a csapatoktól. Tóth Orsi is megkapta harmadik faultját, a hazaiak azonban nem voltak túl magabiztosak a büntetővonal mögül. Németh második rossz kísérletét Carter pöcizte vissza, 34-27-es állásnál kért időt Milos Pavlovic. Jáhni Zsófi asszisztjából Salamon Zsófi dobhatott ziccert, ezzel zárult a félidő.

A térfélcserét követően Madár Kata blokkolta ellenfelét, mint utólag kiderült szabálytalanul, jól jöttünk ki azonban ezekből a faultokból, hiszen a TF rendre kettőből csak egy büntetőt tudott értékesíteni. Carter-nek is odaütöttünk, viszont ő is csak a másodikat dobta be. Büntetőn kívül sokáig nem is született pont, azt is csak a hazaiak dobtak, majd három perc játék után Budácsik Dorka nevéhez fűződött az első mezőnygól. Ami a Vasas számára talán ennél is fontosabb volt, hogy Czinano negyedik személyi hibáját is beütötte, így az ellenfél egyik legjobbja már komoly veszélyben volt. Talán ez adott némi lendületet lányainknak, akik ezt követően védekezésben határozottan feljavultak, kevesebb volt elcsúszás, sem felesleges fault. Támadásban azonban továbbra is gyengén muzsikáltunk, Dúl Terka triplájával pedig ismét távolodott ellenfelünk. Boros Berta harcolt ki fontos faultot Carter-en, ráadásul a büntetők is a helyükre kerültek, de Dúl újabb hárompontosát, majd egy TF labdaszerzést és újabb duplát követően Milos Pavlovic tizenkét pontos hátránylán elérkezettnek látta az időt, hogy energiával töltse meg a csapatot. Bő hat perc alatt mindössze négy pontot szereztünk, de a folytatás sem hozott változást. Tóth Orsi két szép akciójára Carter összeszen nyolc ponttal válaszolt, így 53-37-es eredménnyel, nem a legjobb hangulatban vártuk az utolsó negyedet.

Csapatkapitányunk újabb gól jó plusz büntető akciót harcolt ki, a ráadás viszont nem ért célt. Egy védelmi hibát követően Czinano maradt üresen a palánk alatt, de Budácsik Dorka már a következő támadásnaál javított két sikeres büntetővel. Paprikássá vált a hangulat a pályán, miután két olyan ítélet is született a Vasas ellen, amivel a játékosok nem értettek egyet. Előbb egy tartott labda helyett kapott faultot Jáhni Zsófi, majd Tóth Orsi labdaszerzése is szabálytalannak bizonyult. Fejben mindenképp rányomta volna bélyegét a folytatásra a két eset, de szerencsére csapatkapitányunk egy sikeres ziccerrel visszaállította a hajót a helyes irányba. A TF-nél is kezdtek előjönni a hibák, Iggy Allen szerzett támadólepattanót és pöcizte vissza a labdát a gyűrűbe. Légiósunk az egész mérkőzés folyamán láthatóan frusztrált volt, nem volt megelégedve saját teljesítményével, de mindent megtett annak érdekében, hogy ez változzon. Tíz pontra zárkóztunk, felcsillant a remény a Vasas szemekbe, a hazaiak pedig időkéréssel igyekeztek megtörni a hullámot. Myah Taylor büntetőjével folytatódott a találkozó, majd hat perccel a vége előtt Czinano kipontozódott, miután Budácsik Dorkát könyökölte arcon. Zavar támadt a TF-nél, ennél nagyobb lehetőségünk pedig nem is adódhatott volna. Egy labdaszerzést követően Iggy Allen értékesített egy kettő plusz egy akciót, amire Szabó válaszolt két büntetővel. A két játékos küzdelmét láthattuk a folytatásban, őket keresték a társak a labdákkal, Iggy Allen egy duplát és egy triplát, Szabó pedig két pontot tett a közösbe. Nyílttá vált a végjátékra a találkozó, ráadásul mivel a gyors támadásból indulni tudott a hazai csapat, Szabó pedig Budácsik Dorkára vezette rá a labdát, akinek nem volt más választása, mint szabálytalankodni, mi is megfogyatkoztunk. Centerünknek ugyanis ez volt az ötödik személyi hibája. Szabó értékesítette a büntetőket, Iggy Allen azonban egy újabb parádés triplával jelentkezett. Három perc maradt a találkozóból, nyolc pontra zárkóztunk, Milos Pavlovic pedig időt kért, hogy elvégezze az utolsó simításokat. Jáhni Zsófi dupláját követően eladta a labdát a TF, ám nem tudtunk élni a lehetőséggel. Helyette Carter értékesített egy kettő plusz egy akciót, a főszerepet viszont nem neki osztották a végjátékban. Iggy Allen magára talált sőt, emberfeletti dolgokat művelt a pályán csapatáért. Faulttal együtt birkózta be a labdát a gyűrűbe 66-62-re módosítva az állást. Szabó ziccerét követően Iggy Allen újra a hárompontos vonalon túlról volt eredményes, extázisba került a Vasas játékosa. Nem tudott reagálni ellenfelünk, ráadásul Carter is kipontozódott, ezúttal is légiósunkat kell dicsérni, aki három pontra váltotta az akciót, két pontra csökkentve a különbséget. Hét másodperccel a vége előtt Szabó jutott büntetőkhöz, ám csak az első esett gyűrűbe, talán a második szándékosan maradt ki. Madár Kata szedte le a lepattanót, Iggy Allent keresték a társak, légiósunk keze pedig az utolsó pillanatban sem remegett meg. A dudaszóval egy időben zuhant a tripla a gyűrűbe, 69-69-re módosítva az eredményt. Hosszas elemzést követően 0,3 másodperc maradt még a játékrészből, fentről jött a TF, a bedobott labdát Iggy lopta el, jöhetett tehát a ráadás.

A lélektani fölény mindenképp nálunk volt, lendületbe voltunk, pályán volt egy szinte megállíthatatlan Iggy Allen-ünk, a TF-nél pedig két kulcsember is az amúgy sem hosszú kispadot melegítette már faultproblémák miatt. A várt és remélt forgatókönyv másodpercek alatt borult, Baa palánkos hármasát követően, két kihagyott Vasas akció után Szabó értékesített előbb egy duplát, majd pár másodperccel később két büntetőt. Két perc alatt 76-69-re módosult az eredmény, brutális hidegzuhanyt kaptunk. Tóth Orsi javította valamelyest esélyeinket két büntetővel, a következő támadásban azonban Szabó ismét eredményes tudott lenni, a négy faultos Iggy Allen nem merte bántani a TF betörő játékosát. Kettő perc maradt hátra, hét pont volt a hátrányunk. Jáhni Zsófi harcolt ki egy faultot, ráadásul a hazaiak heves reklamációja egy technikait is ért a játékvezetőknél. Két pontot tudtunk csak szerezni az akcióból, ám a túloldalon Németh ellen támadófaultot ítéltek a bírók. A pályán és a lelátón egyaránt pattanásig feszültek az izgalmak és érzelmek, főleg miután Myah Taylor közelebb hozta csapatát az egyenlítéshez. Ellenfelünk nem tudott már újat mutatni, végig támadták saját idejüket, de nem tudtak távolabb kerülni, nem úgy, mint Iggy Allen. Fél perccel a hosszabbítás vége előtt egyértelmű volt a feladat, hármast kell dobnunk. Légiósunk nem habozott, egy cselsorozatot követően útnak indította a labdát, Szabó azonban ráütött a kezére dobás közben. Háromból három büntetőt értékesített Iggy Allen kiegyenlítve a párharcot, ellenfelünknek azonban volt még tizenhat másodperce, hogy eldöntse a találkozót. Nem tette, így jöhetett a hosszabbítás második öt perce. Madár Esztinek ütöttek oda, akinek nem okozott nehézséget bedobni a büntetőket. Kezdtek fáradni a csapatok, ez sebességben és döntéshozatalban is látható volt. Iggy Allen egy szerencsétlen mozdulattal megszerezte ötödik faultját, extrán teljesítő játékosunk helyére tehát valakinek fel kellett emelkednie. Baa egy büntetője ért csak célba, a TF azonban megszerezte a labdát és átvette a vezetést. Myah Taylor ziccerével javítottunk, de ismét büntetők jöhettek. 82-82-re módosult az eredmény, amikor Tóth Orsi Szabó mellett igyekezett feltenni a labdát. Megint megszólalt a síp, ráadásul a hazaiak vezére kipontozódott. Az előny vissza vettük, ráadásul egy remek védekezést követően három pontra nőtt az előnyünk. Mindent bevetett a TF, Némethet viszont remekül választotta el a labdától Boros Berta, így újra mi támadhattunk. Kalandos utat járt be a labda, de végül Madár Eszti pöcizte a gyűrűbe, ezzel a Vasas előnye öt pontra nőtt. Időt kért ellenfelünk, de a folytatásban Burján eladta a labdát, Boros Berta pedig a két sikeres büntetővel bebiztosította a győzelmünket. Baa ziccerével még zárkózni tudott a TFSE, a továbbjutást érő maratoni csatát viszont a Vasas Akadémia nyerte 84-89-re.

Mentalitás, karakter és hogy nem adtuk föl, csak ezeknek köszönhetjük a győzelmet. A hazai meccsen nem sikerült elkapni úgy a fonalat és most az első félidőben is hasonló problémáink voltak, de nem estünk össze. Jacaira Allennek köszönhetően meccsben maradtunk a végén és a végjáték nekünk kedvezett. Hatalmas gratuláció a TF-nek, az egész szezonban fantasztikusan játszottak, de amikor a legjobban kellett, akkor felnőttünk a feladathoz és erre nagyon büszke vagyok – nyilatkozott a mérkőzés végén Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

TFSE-MTK – Vasas Akadémia 84-89 (22-16, 12-13, 19-8, 16-32, 9-9, 6-11)

Fotó: TFSE-MTK