Kadett /A csapatunk ismét remek hétvégét zárt, előbb szombaton hazai pályán a Szolnok ellen tudott győzni a juniorok között, majd vasárnap saját korosztályában a DEAC vendégeként is sikerrel járt.

„Második mérkőzésüket is sikerült megnyernie kadett/A csapatunknak a junior bajnokságban. Rutinosabb ellenfelünkkel szemben a második negyed kivételével ( 15-15) agresszívan és koncentráltan védekeztünk, és lendületesen támadtunk. A 28 eladott labda nem lehet mentség a gyors játékunkra, de összességében nagyszerű mentalitással és akarattal játszottak a lányok egy hosszabb szünet után. Szeretném kiemelni Aho Tyra (12 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 22 IBM pont), Kádár Orsi (8 pont, 15 lepattanó, 5 blokk, 23 IBM pont), Rátkai Eszti (20/3 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 16 IBM pont) és Szilágyi Ágnes (8 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 17 IBM pont) remek mezőnymunkáját. Gratulálok a csapatnak” – mondta a csapat edzője, Eördögh Edit.

Vasas Akadémia/B – Szolnoki MÁV SE 66-39 (21-10, 15-15, 15-8, 15-6)

Vasas Akadémia/B: Aho Tyra 12, Rátkai Eszter 20/3, Duka Lili 2, Örsi Kata 8/3, Kádár Orsolya 8. Csere: Szilágyi Ágnes 8, Ulrich Zoé 2, Hruby Laura 2, Molnár Fruzsina 2, Szabó Flóra 2
Szolnoki MÁV SE: Munkácsi A. 12, Kardos E. 2, Szabó G., Emel Gy. 9, Csordás R. 2. Csere: Béres D. Urbán A. 5, Béres R., Varga V. 4, Miklós B. 3/3, Nemeskéri-K. 2, Lukovszki D.

„Már az első negyedben kiütközött a két csapat közötti különbség, de a lányok  40 percen keresztül odatették magukat. Aki ma pályára lépett, tudott pluszt hozzátenni a csapat lendületes játékához. Többen is nagyszerű teljesítményt nyújtottak a mérkőzésen, de Aho Tyra (22/3 pont, 8 lepattanó, 9 szerzett labda)  és Rátkai Eszti (25/6, 11 assziszt, 6 lepattanó) tripla-dupla közeli mutatói 36-os IBM ponttal kiemelkedtek a mezőnyből. Remek játékot mutatott dupla-dupla mutatóval Ulrich Zoé (17/3 pont, 10 szerzett labda, 28 IBM pont), valamint Duka Lili (18/12 pont, 4/4 távoli, 3 assziszt és 3 szerzett labda, 23 IBM pont). Gratulálok a csapatnak a két hétvégi győzelméhez, ilyen mentalitással remek mérkőzések várnak ránk” – összegezte Eördögh Edit.
DEAC – Vasas Akadémia/A 29-121 ( 8-40, 9-27, 8-23, 4-31)
DEAC: Futó S., Hegedűs D. 2, Varga R. 2, Szabados D. 2, Papp L. 8. Csere: Papp D. 3, Novák V., Czentye Z. 2, Szász L. 6, Szabados D. 2, Pásti R. 4
Vasas Akadémia/A: Aho Tyra 22/3, Rátkai Eszter 25/6, Duka Lili 18/12, Hámori Bernadett 6, Kádár Orsolya 9. Csere: Szilágyi Ágnes 8, Örsi Kata 8, Ulrich Zoé 17/3, Molnár Fruzsina 2, Hruby Laura 2, Szabó Flóra 4