Hazai pályán mérkőzhetett meg serdülő/B csapatunk a bajnokság alsóházi főtábla selejtezőjén. Lányaink három mérkőzést is játszottak a hétvégén, izgalomból pedig nem volt hiány, hiszen az utolsó mérkőzésen dőlt el csapatunk sorsa.

Két húsz pont feletti vereséggel zártuk ezt a párharcot az alapszakasz alatt, de a lányok bátran és nagyot harcolva álltak neki a találkozónak. Ha a lepattanózásban többet tudtunk volna koncentrálni, akár fordítva is alakulhatott volna a mérkőzés. A csapatból kiemelném Sárát (5 assziszt, 7 szerzett labda, 11 pont), Jámit (14 lepattanó, 10 pont) és Rékát (15 pont, 7 blokk, 12 lepattanó) akik szép egyéni teljesítménnyel zártak. Az eredményt sajnálom, de az egész csapatnak gratulálok, hogy a korábbi párharcokhoz képest, milyen szép fejlődést mutatnak – mondta a csapat edzője, Kertész Dávid.

Soproni Darazsak Akadémia/A – Vasas Akadémia/B 59-57 (10-15, 20-20, 17-12, 12-10)
Vasas Akadémia/B: Varga S. 11, Bogyó L., Kövesdi L. 8, Mayr J. 7, Balás-P. K. 2, Márton G., Deák N. 2, Ábrahám A., Käfer J. 10, Jakó-Sz. Z., Örsi A. 2, Horváth R. 15

Meglepően komoly taktikai repertoárral érkezett következő ellenfelünk, melyre fiatal csapatom még nincsen kész. A labda felhozása is komoly feladat volt, de a Kőbánya folyamatos elzárásra, sorozat elzárásra épülő támadójátéka fejben teljesen felőrölte a lányokat. Az utolsó negyed eredménye már mutatott némi javulást támadásban, de még mindig sok labdát adtunk el, könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek. Pontszerzésben Jámi (12), lepattanózásban Anna (11), asszisztban Sára (5), míg labdaszerzésban Zsozsó volt a legeredményesebb – tette hozzá Kertész Dávid.

Zsíros Akadémia – Vasas Akadémia/A 80-40 (23-14, 19-2, 16-5, 22-19)
Vasas Akadémia/B: Varga S. 6, Bogyó L., Kövesdi L. 2, Mayr J., Balás-P. K. 5, Márton G., Ábrahám A., Käfer J. 12, Szabó E. 1, Örsi A. 7, Horváth R. 7, Deák Zs.

Ki-ki párharc volt ez a harmadik – még továbbjutást érő – helyért folyó küzdelem. Ennek megfelelően izgult mindkét csapat és rengeteg hibával játszott. A mérkőzés kimenetele szinte a végéig kiélezett volt. Védekezésben látszott, hogy 1-1 és befutás védésünk még nagyon döcög, van még mit javítani a jövőben. Anna 20 és Lulu 17 IBM pontjával húzták ma a csapatot, de Jáminak és a második félidőre felébredő Rékának is elévülhetetlen érdemei voltak a mai győzelemben. Büszke vagyok a lányokra, rengeteget fejlődtek és sikerült kiharcolni a továbbjutást – értékelt Kertész Dávid.

Vasas Akadémia/B – BEAC Újbuda KA/B 59-55 (18-10, 8-17, 13-14, 20-14)
Vasas Akadémia/B: Varga S. 10, Bogyó L., Kövesdi L. 12, Mayr J. 1, Márton G., Deák N. 2, Ábrahám A. 2, Käfer J. 12, Szabó E., Örsi A. 12, Horváth R. 8, Deák Zs.