Az első negyed mindkét csapat részéről a védekezésről, a pontatlan dobásokról és az eladott labdákról szólt (5-11). A második negyed első felében, (14-16-ig), fej-fej mellett haladt a két csapat, amikor egy rövidzárlat miatt, sok labdát adtunk el, és sok indítás gólt kaptunk (0-14). A félidőre 16 ponttal elhúzott a Csata DSE.
A második félidőben is hullámzó volt a teljesítményünk, hol felzárkóztunk egy 7-0-lal, hol leszakadtunk egy 0-8-cal. Miközben minden játékos lehetőséget kapott, hogy a mérkőzésen pályára léphessen, a két csapat között 20 pont fölé nőtt a különbség. Az utolsó negyedre azonban még maradt annyi energiánk, hogy egy kicsit szigorúbb védekezéssel és néhány indítás góllal megnyerjük a negyedet (18-15), és felzárkózzunk 21 pontra.
Dicséretet érdemel Sitku Zsuzsanna (14 IBM, mezőnyből 5/4 – 80%, 5 lepattanó, 4 kiharcolt fault) és Kuncz Petra (Pepe) (11 IBM, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) ötletes, ponterős játékáért, valamint Dúl Terka mezőnymunkájáért (5 gólpassz, 4 szerzett labda).
„Gratulálok a csapatnak, mert a hullámvölgyek ellenére, az utolsó percig küzdött minden játékos, hogy minél jobb eredménnyel zárjuk a mérkőzést, és védekezésben is már sokkal jobban koncentráltunk, mint az előző mérkőzéseken” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/A – Csata DSE 45-66 (5-11, 13-23, 9-17, 18-15)
Pontszerzők:
Vasas Akadémia/A: Dúl Terka 5, Lőrinczy- Csomós Palóma 8/3, Siklós Dorottya, Kun Rita 2, Kuncz Petra (Pepe) 10, Sitku Zsuzsanna 12, Boros Lola 4, Nagy Lili 2, Rajaram Carmel 2, Kuncz Petra, Antal Fanni, Van Rijs Luca 2
Csata DSE: Rakita L. 14/3, Balogh L. 9, Gelei K. 9, Telegdy Zs. 17/3, Krasovec L. 11, Farkas Sz. 4, Lengyel B. 2, Székely R., Hajdó F., Tóth F., Ranguy R.