A kiemelt kadett bajnokság vasárnapi mérkőzésén a Vasas Akadémia a DVTK-t látta vendégül.

„Sajnos a mai mérkőzés első félidejében alulmúltuk magunkat (23-44). Különösen gyengén és enerváltan védekeztünk, de a játék egyik paraméterében sem tudtuk felvenni a versenyt az ellenfelünkkel. A második félidőben már jobban működött a védekezésünk, feleannyi pontot kaptunk, mint az elsőben. Így egált tudtunk játszani a miskolci lányokkal a mérkőzés ezen szakaszában. A mezőnymunkánkat jellemzi, hogy csak a három hátvédünk tudott 10 IBM pont fölött teljesíteni, Van Rijs Luca (16 IBM, 9 lepattanó, 4 szerzett labda), Aho Tyra (11 IBM, 7 lepattanó, 4 kiharcolt fault, 3 szerzett labda), Van Rijs Dóra (11 IBM, 6 kiharcolt fault, 6 szerzett labda). A gyenge védekezésünket mutatja, hogy az ellenfél négy játékosa is 10 pont fölött dobott, míg nálunk csak ketten tudták ezt nyújtani. A lepattanó csatát a második félidei teljesítményünkkel megnyertük (57-45) – Antal Fanni 10, Tóth Boglárka és Van Rijs Luca 9-9, Aho Tyra 7 lepattanó -, de sajnos a 30 eladott labdánk, a 24%-os mezőny mutatónk, valamint a 39%-os büntetőzés, kevés ahhoz, hogy partiban tudjunk maradni egy agilis, jól dobó ellenféllel. Remélem, tudunk tanulni a mai mérkőzésből. Csak akkor tudunk jól teljesíteni, jól játszani, és mérkőzést nyerni, ha megdolgozunk érte, és elsősorban megtanulunk küzdeni az első perctől az utolsóig. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez” – értékelt a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/A – DVTK Akadémia/A 44-66 (13-18, 10-26, 9-11, 12-11)
Pontszerzők:
Vasas Akadémia/A: Van Rijs Luca 17/3, Van Rijs Dóra 5, Villányi Diána, Antal Fanni 2, Kádár Orsolya, Aho Tyra 9/6, Rubint Ágnes 10, Bartos Blanka, Örsi Kata, Szilágyi Ágnes, Király Alexandra 1, Tóth Boglárka
DVTK Akadémia/A: Csoma P. 10, Kárpáti R. 4, Márkusz L. 13, Oláh F. 19, Kurucz N. 5, Kápolnai D. 2, Filep D. 3, Szarvas L. 10/6