U18/A csapatunk újabb győzelmet szerzett, ezúttal hazai pályán. Szombaton a Zsíros Akadémia látogatott Pasarétre, ahol szoros első negyedet követően végig kézben tartottuk az irányítást.

„Remekül kezdtük a találkozót, öt perc alatt sikerült magabiztos (13-5) előnyt szereznünk. Ezt követően azonban a vendégek időt kértek, és sokkal keményebben, pontosabb játékkal tértek vissza. Nem reagáltunk erre túl jól, így ellenfelünk két pontra felzárkózott. A második negyedben sikerült helyre rázni a csapatot, gyors játékunkat a zóna védekezés sem állította meg. Sikerült újra tíz pont feletti előnyt kidolgoznunk, ezt azonban már őrizni tudtuk. A szünet után védekezésben és támadásban is remekül teljesítettünk. A jó kizárás, gyorsindítás és jó futás könnyű pontokat hozott. Az utolsó negyedben több játékost tudtunk rotálni, örülök, hogy mindenki játéklehetőséghez jutott. Külön kiemelném Kuncz Petra (29 IBM, 19 pont, 11 lepattanó), Dúl Terka (22 IBM, 12 pont, 4/6 hárompontos, 5 assziszt), Kun Rita (18 IBM, 11 pont, 9 lepattanó) teljesítményét, valamint Antal Fannit, aki 14 lepattanójával megdöntötte az idei csúcsot ebben a statisztikai mutatóban” – értékelt a csapat edzője, Igor Skocovski.

Vasas Akadémia/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 84-47 (19-17, 24-11, 25-6, 16-13)
Vasas Akadémia/A: Antal F. 4, Van Rijs L 6, Dúl T. 12, Siklós D. 3., Van Rijs D.,, Kuncz P. 19, Lőrinczy P. 9, Nagy L. 5, Kun R. 11, Bartos B. 2, Kuncz B. 4, Tóbel L. 9
Zsíros Akadémia Kőbánya: Tar Cs. 4, Horváth L. 6, Gallyas E. 9, Takács D. 3, Pelle F. 4, Tatár H. 3, Kutrik D. 8, Turi E., Sándor A. 8, Tálas L., Vámos A. 2, Lugosi D.