Véget ért a Tippmix Női NBI/A bajnokság 2023/24-es szezonja a Vasas Akadémia számára, miután 73-77-re másodjára is kikapott az NKA Universitas Pécstől. Milos Pavlovic tanítványai heroikus végjátékkal majdnem meg tudták fordítani az eredményt, ám a hátrány túl nagynak bizonyult. Ennek ellenére dicséret illeti lányainkat, hiszen a tavalyi 7. hely után újra hatodikként zárják a bajnokságot.

Williams duplájával kezdődött a találkozó, aki Wallace-tól remek labdát a palánk alatt. Budácsik Dorka válaszolt a túloldalon egy betörésből azonban a pécsiek visszavették az előnyt. Ismét centerünk tudott eredményes lenni Tóth Orsi kimaradt kísérletét követően, nem hagytuk elszakadni ellenfelünket az első percekben. Jáhni Zsófi második személyijét gyűjtötte össze az első negyed feléig, a csereként érkező Madár Eszti egy gyorsindításból zárkóztatta csapatunkat. A folytatásban Myah Taylor és Budácsik Dorka is veszélybe került faultproblémák miatt, a vendégek pedig szép lassan kezdtek elhúzni. Hét pont is volt már a hátrányunk, ám Salamon Zsófi büntetőivel és Madár Eszti hármasával hamar két pontra zárkóztunk. Ismét magukra találtak a vendégek, Kiss két szerzett labdáját követően 17-21-re módosult az eredmény. Küzdelmes, de kicsit álmoskás volt a kezdés mindkét fél részéről.

Smailbegovic ziccerével folytatódott a mérkőzés, ha nem is nagyobb energiával, de pontosabban játszott ellenfelünk. Tadic és Gelei Karola akadtak össze, az ellenfél rutinos játékosa ellen személyi hibát, fiatalunk ellen pedig sportszerűtlent fújtak a játékvezetők. A vendégek irányítója öt pontot szerzett ebből az akcióból, a különbség pedig visszaállt hét pontra. A kispadról visszatérő Myah Taylor zárkóztatta a Vasast, Williams azonban ismét villant a palánk alatt. Milos Pavlovic a játékrész felénél kért időt, hogy plusz motivációt adjon lányainknak. Wallace kezében volt, hogy kétszámjegyű előnyre tegyen szert az NKA, a vendégek légiósa azonban a két büntetőből csak egyet értékesített. Jáhni Zsófi és Madár Eszti is a harmadik faultját gyűjtötte össze, ellenfelünk pedig tudta érvényesíteni akaratát a folytatásban. Zónára váltottak lányaink, ami jó fegyvernek bizonyult. Labdát tudtunk szerezni és Myah Taylor ziccerével javítottunk az eredményen. Agresszióban mindenképp feljavultunk, Iggy Allen is labdát tudott lopni a pécsiektől, egyenes útja volt légiósunknak a gyűrűig. Volt még lehetősége a vendégeknek, Mérész azonban nem vállalta el a távoli hármast, 30-39-es eredménnyel zárult a félidő.

Egy-egy rossz kísérletet követően Myah Taylor talált be, majd egy remek védekezést követően Madár Eszti kapott értékes labdát Tóth Orsitól. Erre már reagálni tudott a Pécs, de határozottan feljavult a játékunk. Budácsik Dorka alapvonali dobásával öt pontra zárkóztunk. Iggy Allen és Wallace ütköztek össze a félpályánál, légiósunk a tarkóját, ellenfelünk a bokáját fájlalta és őt le is kellett cserélni. A negyed közepe megint a vendégeknek sikerült jobban, Tadic vezérletével tizenöt pontra gyarapodott a hátrányunk. Kisértetéjesen kezdett hasonlítani a mérkőzés a pécsi odavágóra, 8-24 volt a büntetőarány a pécsiek javára. Támadójátékunkba sok pontatlanságot fedezhettünk fel, előnye tudatában pedig ellenfelünk kényelmesen és magabiztosan pörgette a perceket. 42-62-ről tudtunk javítani az utolsó támadásunk során, Boros Berta agresszív betöréséből osztotta vissza a labdát Jáhni Zsófinak.

Williams szinte rögtön visszaállította a húsz pontos különbséget, majd a Vasason nevelkedett Rátkai is betalált. A túloldalon Iggy Allen egy duplát és két triplát is értékesített rövid időn belül, légiósunk akaratereje lendületet adott a csapattársaknak a végjátékban. Fokozódott a hangulat, Iggy-t ugyanis nem tudták megállítani a pécsiek, ő pedig egyre nagyobb önbizalomra tett szert. 56-70-es állásnál kért időt ellenfelünk a negyed felénél, hogy megoldást találjanak a felzárkózás elfojtására. Tadic követett el sportszerűtlen faultot Boros Berta ellen, a két büntetőn kívül Iggy Allen is betalált. Tíz pontra zárkóztunk ezzel, ám a jó szériát Mérész egy ziccerrel törte meg. Túl nagynak tűnt a hátrányunk a fordításhoz, Milos Pavlovic tanítványai azonban mindent megtettek az utolsó percekben, hogy fordítani tudjanak. Iggy Allen egy rövid pihenőt kapott Milos Pavlovictól, Gelei Karola érkezett a helyére. Jáhni Zsófi kettő plusz egy akcióját tapsolta meg a hazai publikum, majd Mérész büntetőit követően centerünk egy hárompontost is értékesített. Tíz ponton belülre zárkóztunk, vezetőedzőnk pedig egy perccel a vége előtt időt kért. Kádár Orsi kettő plusz egy akciójával folytatódott a mérkőzés, majd Williams kihagyott ziccere után Tóth Orsi dobhatott két büntetőt. Mindkettő a helyére került, ráadásul Gelei Karola alapvonali labdaszerzését követően csapatkapitányunk két pontra zárkóztatta a Vasast. Huszonhat másodperccel a vége előtt kért időt a Pécs, Milos Pavlovic pedig a gyors fault mellett döntött a folytatásban. Tadic mindkettőt értékesítette, így hazai kupaktanács következhetett. Hárompontos kellett részünkről, Gelei Karolának volt helye a sarokból, a dobás azonban sajnos nem esett be. Újabb faultot követően Tadic mindkettőt mellé dobta, azonban nem maradt már időnk a bravúrra. Az NKA Universitas Pécs 73-77-re nyerte a találkozót, amivel ők szerezték meg az 5. helyet, míg a Vasas Akadémia egy nem túl könnyű szezont követően a 6. helyen zár.

Az energia döntött a mai mérkőzésen. Ellenfelünknek volt egy hosszabb szünete a párharc előtt, mi pedig egy ideje feszített tempóban voltunk. Ez részben jó, hiszen lendületben voltunk, azonban a kimerültség már kezdett úrrá lenni lányainkon a mai meccsen. Végig nyögvenyelős volt a játékunk, majd a hajrában néhány szerencsés találatnak és pécsi hibának köszönhetően vissza tudtunk kapaszkodni. Ez volt az utolsó meccsem a Vasas kispadján, ezért kértem a lányokat, hogy a megszokott küzdeni akarással harcoljunk ma is. A találkozó nagy részében sajnos ez nem sikerült, amikor viszont erőre kaptunk, már túl késő volt egy újabb bravúrra. Büszke vagyok a csapatra az egész szezont nézve, szép eredményeket értünk el, nincs min szégyenkezni. Sok sikert kívánok a Vasasnak a jövőben – nyilatkozott a mérkőzés végén Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

Vasas Akadémia – NKA Universitas Pécs 73-77 (17-21, 13-18, 14-23, 29-15)