Hétvégén rendezték az utolsó fordulót az U11/A Vasas Amazonok számára, akik a BLF Kenguruk és az Újpest MT/A ellen mérkőztek meg. Nagy csatát hozott mindkét találkozó, lányaink mindent megtettek, hogy jó szájízzel búcsúzzanak a 2023/24-es évadtól.

Három negyeden keresztül nagyon jól felvettük a verseny a BLF-es fiúkkal (61-58). Bár védekezésben nem voltunk olyan agilisak, mint a 7. fordulóban, amikor négy negyed alatt kaptunk annyi pontot, mint most harminc perc alatt, de támadásban most jobban teljesítettünk. Sajnos, a negyedik játékrész viszont nem sikerült jól. A gyenge védekezésünk megbosszulta magát. Nem találtunk olyan védőjátékost, aki az ellenfél góldobóját meg tudta volna fogni, és támadásban sem tudtuk a „dobóversenyt” tartani. Így a negyed végére szétnyílt az olló, és a 8. fordulóban is a fiúk nyerték a két csapat csatáját. Védő oldalon a kapott 86 pont árulkodik arról, hogy nem nyújtottunk kiemelkedőt. Támadásban viszont szeretném kiemelni Martinovits Violát, Lévai Jankát, Herman Sárit, valamint Takács Hannát és Kórós Pannát a támadójátékáért és a lepattanóiért – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

BLF Kenguruk – Vasas Amazonok 86-74 (24-21, 20-16, 5-5, 12-16, 25-16)
Vasas Amazonok: Martinovits Viola 18, Takács Hanna 11, Lévai Janka 11, Herman Sára 8, Kórós Panna 7, Demény-Kapusy Lola 5, Bogár Berta 4, Berár-Guóth Míra 3, Tomcsányi Anna 3, Izing Flóra 2, Németh Julianna 2, Törő Zorka

Második mérkőzésünkre más mentalitással érkeztek meg a lányok. Védekezésünkről az összesen kapott 38 pont mindent elmond. Mindenki sokkal jobban koncentrált, sokkal többet és lelkesebben dolgozott védő oldalon. Sok labdát és lepattanót szereztünk, amiből jól indultunk és szépen passzoltuk meg egymást. Végre sikerültek a befutásaink, a passzaink és a befutások védése is. A csapat motorja Bogár Berta volt, aki az ellenfél góldobóját 4 pontra leradírozta, és még támadásra is jutott az energiájából. A páratlan negyedekben meghatározó volt Lévai Janka, Herman Sári és Takács Hanna. A páros negyedekben Bogár Berta mellett Martinovits Viola, Németh Julcsi és Törő Zorka járt az élen. Gratulálok a lányoknak, nagy öröm, hogy ilyen szép játékkal és győzelemmel tudtuk befejezni az utolsó fordulót – értékelt Diósadi Deák Éva.

Vasas Amazonok – Újpest MT/A 68-38 (24-7, 11-10, 5-4, 17-12, 11-5)
Vasas Amazonok: Lévai Janka 14, Herman Sára 12, Martinovits Viola 11, Takács Hanna 8, Bogár Berta 6, Németh Julianna 6, Törő Zorka 5, Berár-Guóth Míra 3, Tomcsányi Anna 3, Kórós Panna, Izing Flóra , Tompa Fruzsina