U18-as csapatunk számára is megkezdődött a bajnokság, Igor Skocovski lányai Bajára látogattak, ahol magabiztos győzelmet arattak.

„Kicsit álmosan kezdtük első junior bajnoki mérkőzésünket, öt percet követően 6-6 volt az állás és úgy tűnt, nehéz mérkőzés vár ránk. A hatodik perctől kezdve stabilizálódott a védekezésünk és pontos támadásokat hajtottunk végre. Ennek köszönhetően 18-11-es előnnyel zártuk a játékrészt. A második negyedben szintet léptünk, jó csapatmunka jellemzett minket. Ellenfelünk zónára váltott, nem volt azonban túl eredményes, hiszen ültek távoli kísérleteink. A félidő után öt percig még a legerősebb kerettel játszottunk, 53-24-nél pedig elkezdtünk mélyebb rotációval játszani. Látható volt némi visszaesés teljesítményünk, a fiataloknak azonban nagyon fontosak ezek a mérkőzések, mi pedig maximális bizalmat szavazunk nekik. Mindenki kihozta magából a maximumot, így dicséretet érdemelnek a lányok. Dúl Terka (17 IBM, 15 pont, 6/4 tripla, 3 szerzet labda), Kuncz Petra (23 IBM, 14 pont, 10 lepattanó, 3 blokk ) és Kun Rita (17 IBM, 11 pont, 7 lepattanó) nagyon szép munkát végeztek. Gratulálok a lányoknak, fontos győzelmet arattunk” – mondta a csapat edzője, Igor Skocovski.

Bajai Noi Kosarlabda Klub – Vasas Akademia 51-67 ( 11-18, 13-28, 8-13, 19-8 )
Bajai Noi Kosarlabda Klub: Pálfi V. 3, Kovács B. 2, Dóczi M., Schubert L. 3, Tamás G. 19, Schubert L. 3, Orsós D., Márton P., Renkus E. 9, Szabó D. 7, Szakonyi K. 8, Szili D.,
Vasas Akademia: Antal F. 5, Van Rijs L. 4, Dúl T. 15, Van Rijs D., Kuncz P. 14, Lőrinczy P. 8, Nagy L. 4, Kun R. 11, Kuncz B. 4, Vukmir A., Hámori B.,Tóbel L. 2