Junior csapatunk a serdülőkhöz hasonlóan Miskolcon tett látogatást a hétvégén. Igor Skocovski együttese a DVTK Akadémia mérkőzött meg a bajnokság rájátszásának első fordulójában. Nehezen indult a találkozó, a félidőt követően azonban lányaink nagyobb sebességre kapcsoltak, és fontos győzelmet arattak.

„Nem volt egyszerű, de sikerült győznünk Miskolcon. Nehéz feladat várt ránk, ráadásul nem úgy kezdődött a találkozó, ahogy elterveztük. Öt perc játékot követően 11-3 volt az állás az ellenfél javára, így időt kellett kérnem. Sok hibával játszottunk, azonban az időkérést követően megráztuk magunkat és öt pontra felzárkóztunk a negyed végére. A második játékrészben feljavult a játékunk, azonban még mindig sokat hibáztunk, ami leginkább a befejezéseknél volt érezhető. Nem tudtuk átvenni a vezetést a félidőre, azonban minimálisan faragtunk a hátrányból. A harmadik negyedtől teljesen más arcát mutatta a csapat, agresszív védekezést és hatékony támadójátékot mutattunk, melynek köszönhetően futottunk egy 12-4-et az első öt percben, majd a negyed végére tíz pontos előnyre tettünk szert. Jó ritmusban folytattuk a találkozót, nem hagytuk felzárkózni ellenfelünket, támadásaink pedig rendre pontokkal végződtek. Sikerült Miskolcon győznünk, amit rendkívül fontos tartok. Külön kiemelném Siklós Dorottya /23 IBM, 15 pont, 2/3 hárompontos, 11 lepattanó, 4 kiharcolt fault), Dúl Terka (18 IBM, 13 pont, 7 assziszt, 7 lepattanó) és Kuncz Petra (18 IBM, 14 pont, 16 lepattanó) remek teljesítményét. Gratulálok a csapatnak” – értékelt a csapat edzője, Igor Skocovski.

DVTK Akadémia – Vasas Akadémia 51-70 (18-13, 14-15, 6-20, 13-22 )
Pontszerzők:
DVTK Akadémia : Csoma P. 6, Tóth B., Kárpáti R. 9, Nagy R., Kápolnai D., Fancsalaszki S., Hajdu A., Suhajda V. 2, Peitl F. 5, Márkusz L. 12, Szarvas L., Oláh F 17
Vasas Akadémia: Antal F., Van Rijs L. 1, Dúl T. 13, Siklós D. 15., Van Rijs D., Kuncz P. 14, Lőrinczy P. 6, Nagy L., Kun R. 11, Bauncz B. 5, Hámori B., Tóbel L. 5