Győzelemmel zárta a Tippmix Női NBI/A alapszakaszát a Vasas Akadémia, amivel bebiztosítottuk a 7. helyünket a tabellán. Milos Pavlovic tanítványai a SERCO UNI Győr ellen kezdik meg a rájátszást a jövő héten.

Salamon Zsófi és Gelei Karola találataival kezdődött a találkozó, a BKG az első másodperctől kezdve kinti dobásokkal igyekezett távolodni. Koch kísérlete nem ért célt, Baltkojiene viszont már betalált a hárompontos vonalon túlról. Milos Pavlovic együttese a palánk alatt igyekezett dominálni, Jáhni Zsófi és Salamon Zsófi ziccereivel öt pontra nőtt a különbség. A hazaiak légiós irányítója a tőle megszokott módon igyekezett lendületet adni csapatának, előnyünket azonban tartani tudtuk. Jáhni Zsófi a hárompontos vonalon túlról is eredményes tudott lenni, ráadásul védekezésben is egész jól mozogtunk. Tördelni tudtuk a BKG játékát, ám a negyed második felében mindkét oldalon döcögni kezdett a szekér. Pontból kevesebbet, hibából többet láthattunk. Baltkojiene válaszolt egy duplával Salamon Zsófi büntetőjére, majd bő egy perc gólcsendet követően Myah Taylor állhatott a büntetővonalra, tartani tudtuk a találkozó elején szerzett öt pontos előnyünket a játékrész végéig. Baltkojiene szerzett labdát, majd robogott a gyűrűig, de Budácsik Dorka duplájával rendezni tudtuk sorainkat. Továbbra is bátran vállalt távoli dobásokat a hazai együttes, de az eredményesség még mindig elmaradt. Gelei Karola találatával növeltük a különbséget hét pontra, amire Takács egy kettő plusz eggyel válaszolt. Zárkózni tudott a BKG sőt, Baltkojiene triplájával egyenlített is ellenfelünk. Nem tartott sokáig az öröm, ugyanis Gelei Karola hármasával és Tóth Orsi büntetőjével újra átvettük az irányítást. Mullings vette vállára csapatát a következő néhány percben, aminek köszönhetően a hazaiak ismét egyenlíteni tudtak, majd Trehub duplájával át is vették a vezetést. Megjött a BKG önbizalma, Takács triplájával az öt pontos előny már ellenfelünknél volt. Salamon Zsófi tudott javítani a negyed utolsó percében, 38-35-re javítva az eredményt.

Jáhni Zsófi találatával gyorsan egy pontra zárkóztunk, majd hosszú perceken keresztül ment az adok-kapok. Főként center poszton tudtuk megnehezíteni ellenfelünk dolgát, ám Bajzáth hárompontosával ismét a hazaiak kerültek lépéselőnybe. Jáhni Zsófi négy pontjával ismét egy pontra zárkóztunk, majd centerünk jóvoltából a vezetést is át tudtuk venni két perccel később. A játékréz felétől magabiztosabban kezdtünk játszani és védekezésünk is hatékonyabbá vált. Madár Kata találatával a mérkőzés során először alakult ki kétszámjegyű különbség, de a remek szériát Koch hárompontosa szakította meg két másodperccel a dudaszó előtt. Jáhni Zsófi és Tóth Orsi pontjainak köszönhetően hamar ismét tíz pont fölé nőtt az előnyünk az utolsó negyed elején. Másfél perc játék után kért időt a BKG, megoldást kellett találniuk a fordításra. Mullings és Baltkojiene vezérletével támadásban ritmust tudott váltani a hazai együttes és megpróbálkoztak egy utolsó rohammal. Nem estünk pánikba, őrizni tudtunk nyugalmunkat és előnyünket. Centereink remek játéka mellett Tóth Orsi és Myah Taylor is nagyban kivette részét a munkából, majd hat perccel a meccs vége előtt Szerencsés Tami találatával 60-76-ra módosult az eredmény. Magabiztos játékunknak köszönhetően úgy tűnt, eldől a találkozó. Bár kozmetikázni még tudott az eredményen a BKG a végére, sikerült megszerezni hatodik győzelmünket az alapszakaszban, amivel bebiztosítottuk 7. helyünket.

Mindenképpen számított az, hogy amikor kellő agressziót bele tudtuk tenni, akkor fordítottuk meg a mérkőzést. Nyilván pontosan vártuk azt, hogy ez egy kemény és küzdelmes mérkőzés lesz főként, hogy egy kemény heten vagyunk túl. A kupában rengeteg érzelem játszott szerepet. A második negyedben kicsit puhábbak voltunk és megadtuk az esélyt a hazaiaknak, akik éltek is vele. A harmadik negyedben viszont úgy jöttünk ki, hogy megfordítjuk a meccset. Úgy terveztem, hogy később pihentetek egy-két játékost, de ezen a mérkőzésen ezt nem lehetett. Viszont a fordulópont mindenképpen az egész pályás védekezésünk volt, amikor eladott labdákra kényszerítettük az ellenfelünket, amiből könnyű kosarakat tudtunk szerezni. Ez döntötte el a meccset – nyilatkozott a mérkőzés végén Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós – Vasas Akadémia 76 – 85 (16-21, 22-14, 18-28, 20-22)

Fotó: MKOSZ