U18/A csapatunk a második negyedet leszámítva nem tudott ellenfele fölé kerekedni, így a DVTK jutott a legjobb négy közé, míg Igor Skocovski lányai az 5. helyért küzdhetnek tovább.

DVTK labdabirtoklással indult a mérkőzés, Albert gólpasszából Poczkodi volt eredményes. Lassan és enerváltan kezdtek a lányok, több eladott labda és kapott blokk után Kendelényi Luca törte meg a hosszú kosárcsendet, sajnos a miskolciak ekkor már majd’ 10 pontnál jártak (8-2). Lulu faulttal együtt szerzett kosarat, a plusz büntető viszont kimaradt, ahelyett, hogy egy labdásra csökkentettük volna a hátrányt Tózer Nemes büntetőivel ellenfelünk indult meg. Igor Skocovski magához hívta csapatát, a játék képe viszont nem változott, Kádas triplája a hatodik percben már kétszámjegyű különbséget jelentett (15-4). Úgy érződött a miskolciak vért ittak, szinte minden támadásból kosarat szereztek, hol közelről, hol egymás után két hárompontost, a válaszok viszont elmaradtak, bár Czirkos Panka triplájával mi is átléptük a 10 pontos határt, eddigre már ellenfelünk a 30-at ostromolta, és tetemes előnyt harcolt ki a negyed végére (28-11).

Kendelényi Luca sikeres büntetői indították a második negyedet, záródni kezdődött az olló, Subotic Milka gyors öt pontja után Felső Gréta értékesített büntetője már csak tíz pontos miskolci előnyt jelentett (30-20). Poczkodi triplájával lépett el ismét a borsodi együttes, a hátralévő öt percről pedig mindent elmond, hogy több eladott labda volt, mint pont, sajnos nem sikerült a tovább zárkózás, ennek ellenére egy megnyert negyeddel a hátuk mögött mehettek a lányok félidei pihenőre (37-25).

A félidei megbeszélés jól sikerülhetett, ugyanis két gyors Vasas kosárral indult a második félidő, Czirkos Panka és Subotic Milka találataival nyolc pontosra csökkent a különbség, Fárbás büntetője után Szoboszlai Laura 7 pontra hozta fel csapatunkat (38-31). Ekkor viszont történt valami, teljesen érthetetlen módon megakadt a játék, és a negyed hátralévő 7 percében mindössze Kendelényi Luca 4 pontját tudtuk felmutatni, ellenfelünk pedig megérezte a vérszagot, Poczkodi és Fárbás felváltva szerezték a kosarakat, a negyed végén pedig előbb Albert, majd Kádas értékesített hárompontost, 18-4-es futással, és magabiztos előnnyel zárták a harmadik felvonást a miskolciak, hiába Igor Skocovski két időkérése ezen időszak alatt (56-35).

Sajnos a negyed vége sem hozott különösebb változást, Albert után Fárbás volt eredményes, lányaink újabb 3 percig „gólképtelenek” voltak, ekkor Czirkos Panka büntetői törték meg a csendet. Olyan érzése lehetett a Vasas érzelműeknek, hogy ma semmi nem pattan jó helyre, és egy kicsit talán szerencsétlenül is alakultak a dolgok, ami persze nem magyarázat egy ilyen különbségre, de mindenképp lélekölő lehetetett a meccs ezen szakaszában. Lányaink az utolsó percig küzdöttek, többek között Vígh Eszter lehetetlen labdákra is elvetődött, próbáltak közelebb kerülni, de minden sikeres kosarunkra egy, vagy inkább két miskolci válasz érkezett, ahogy az alapszakaszban kétszer, úgy most a döntőben is nagy arányú győzelmet ünnepelhettek a miskolci lányok (77-49).

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Albert Szidónia lett 16 ponttal, de kiemelendő a miskolciaktól Fárbás Emma dupla duplája (11 pont, 18 lepattanó) és Poczkodi Zsófia 15 pontja is. Csapatunk legeredményesebb pontszerzője Kendelényi Luca lett (13 pont, 6 lepattanó), mellette Czirkos Panka jutott még 10 egység fölé (12 pont, 7 lepattanó). Folytatás holnap az 5-8. helyért, következő ellenfelünk a Csata DSE lesz.

DVTK Akadémia/A – Vasas Akadémia/A 77-49 (28-11, 9-14, 19-10, 21-14)

Fotó: Rátgéber Kosárlabda Akadémia