U14/A együttesünk nem játszott tétmérkőzést a hétvégén, lányaink azonban nem tétlenkedtek. Vasárnap a Zsiros Akadémia látogatott Pasarétre, hogy egy edzőmeccs keretén belül lendületben maradjanak a csapatok.

„Erősen hiányos összetételben tudtunk felállni ezen az edzőmérkőzésen, mégis nagyon jó lehetőség volt ez azoknak a játékosoknak, akik edzeni tudtak a héten. Tudtunk gyakorolni 5-5 ellen, és mindenkinek volt sok játéklehetősége. Három negyeden keresztül egált játszottunk sőt, sokáig vezettünk is. A negyedik negyedben azonban az ellenfél átvette a vezetést. Nagy öröm, hogy minden játékosunknak voltak jó percei, és Marton Orsi élete első mérkőzését 4 ponttal zárta. Voltak szép megoldásaink, jó védekezéseink, szép támadásaink. Fejlődnünk kell még labda és dobás biztonságban, valamint védekezésben és küzdőképességben. Statisztikai mutatók alapján szeretném kiemelni Ábrahám Emmát (13 IBM, 7 lepattanó), Kendelényi Lucát (12 IBM, 13 lepattanó, 4 assziszt), Schannen Zoét (9 lepattanó), Vígh Esztert (8 lepattanó, 3 assziszt), Szabó Emíliát (6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 assziszt), Lengyel Lucát (6 lepattanó). Köszönjük a lehetőséget ellenfelünknek” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia – Zsiros Akadémia 51-63 (16-9, 16-15, 12-18, 7-21)
Vasas Akadémia/A: Vigh Eszter 2, Dévai Blanka 1, Schannen Zoé 6, Kendelényi Luca 9, Ábrahám Emma 14, Szabó Emília 7, Dúl Fanni 4, Lengyel Luca 2, Csercsa Eszter 2, Marton Orsolya 4
Zsiros Akadémia: Pásztor A. 8, Prisztavok Z. 4, Tóth S. 2, Berecz P. 4, Kazsanyitzky V. 6, Josepovits K. 13, Oldal K. 5, Kispál Zs. 7, Takács M. 6, Siett R. 8