Vasárnap két mérkőzésen is pályára lépett serdülő/A csapatunk, melynek ez volt az első próbatétele a 2021-es évben. Nem volt egyszerű dolga lányainknak, hiszen két mérkőzés is várt rájuk vasárnap. Sikerrel vettük azonban az akadályokat, mindkét találkozón Vasas győzelem született.

„A Dávid Kornél KA/A elleni mérkőzésen sokkal jobban és hatékonyabban védekezett a csapatunk, mint az előző mérkőzésen Székesfehérváron. Összesen 34 pontot kaptunk, csak egy negyedben tudott tíz pontig jutni az ellenfél, és nem volt tíz pont fölött dobó játékosuk. 37 labdát szereztünk, és támadásban is nagyon szép helyzeteket dolgoztunk ki. Kiemelném az első negyed teljesítményét (24-7), ahol a 16-0-ás kezdésből Heltovics Kincső, egymaga nyolc ponttal vette ki a részét. A rengeteg jó teljesítményből a statisztikai mutatók alapján Kendelényi Luca (16 IBM, 10 pont, 5 lepattanó), Ábrahám Emma (15 IBM, 10 pont, 4 lepattanó, 3 assziszt), Schannen Zoé (14 IBM, 14 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Kárpáthegyi Léda (14 IBM, 10 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda) teljesítményét emelném ki. Gratulálok a csapatnak a védekezéshez, a mutatott teljesítményhez és a győzelemhez” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/A – Dávid Kornél KA/A 83-34 (24-7, 21-10, 16-9, 22-8)
Pontszerzők:
Vasas Akadémia/A: Dévai Blanka 6, Schannen Zoé 14, Heltovics Kincső 8,, Harmati Emma 2, Csercsa Eszter 2, Szabó Emília 6, Mayr Lara 8, Bartos Dorottya 6, Dúl Fanni 1, Kendelényi Luca 10, Ábrahám Emma 10, Kárpáthegyi Léda 10
Dávid Kornél KA/A: Biczó P., Vagyon R. 5, Azurák A. 5, Szaniszló G. 4, Nyulász V. 2, Milis L. 3, Mayer R. 4, Niederleitner Sz. 3, Schmid S. 2, Sverteczki S. 2, Kurai M. 4

„A Kaszások Akadémia/A elleni mérkőzésen is remekül védekeztünk. Az első félidőben összesen tizenhárom pontot kaptunk, és az ellenfélnek csak egy játékosa jutott tíz dobott pont fölé. Itt már nagyobb ellenállásba ütköztünk, így a befejezéseink most nem voltak olyan pontosak, mint délelőtt, de végig nagyot küzdöttek a lányok, és nagyon jó mérkőzést játszottak. Kiemelném Heltovics Kincsőt (12 IBM, 5 kiharcolt fault, 5 assziszt) az agresszív védekezéséért és mezőnymunkájáért, valamint Harmati Emmát (21 IBM, 17 pont, 5 lepattanó) a lendületes, ponterős játékáért. Gratulálok a csapatnak a két mérkőzésen nyújtott teljesítményhez és a győzelmekhez. Csak így tovább lányok” – értékelt Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/A – Kaszások Akadémia/A 65-37 (18-9, 18-4, 14-10, 15-14)
Vasas Akadémia/A: Schannen Zoé 2, Mayr Lara 6, Heltovics Kincső 7, Harmati Emma 17, Csercsa Eszter 2, Kiss Kamilla 4, Szabó Emília 10, Dúl Fanni 2, Gergely Petra 3, , Vigh Eszter 5, Kendelényi Luca 5, Ábrahám Emma 2
Kaszások Akadémia/A: Babai-Bognár K. 7, Horváth A., Csicsvári Z. 12/3, Csocsán F. 6, Bene R., Mahmoud N. 2, Kronavetter L., Bobvos M. 8, Sterbenz D. 2, Kerékgyártó L.