Kadett csapatunk a hétvégén ismét a kiemelt junior bajnokságban bizonyíthatott, ahol ezúttal a Széchenyi KA volt az ellenfél.

„Az első negyedben sokat hibáztunk, de ellenfelünk sem volt a helyzet magaslatán (7-8). A második negyedben azonban volt egy 14-0-as futása a győri lányoknak. Ekkor sem védekezésben, sem támadásban nem tudtuk velük felvenni a versenyt (21-34). A második félidőben sokáig tudtuk tartani a lépést, a húsz pontos különbséget a 33. percben lépte át junior ellenfelünk. A mérkőzés végjátékában kaptunk egy utolsó másodperces triplát, amit okosabb és agresszívabb védekezéssel elkerülhettünk volna, így azonban huszonöt pontra nőtt a két csapat között a különbség. Statisztikai adatok alapján dicséretet érdemel Van Rijs Luca (9 IBM, 4 kiharcolt fault, 3 szerzett labda, 3 assziszt), Villányi Diána (9 lepattanó), Kádár Orsolya (8 lepattanó, 3 assziszt), Rubint Ágnes (7 lepattanó). Örülök, hogy megint partiban tudtunk maradni egy junior csapattal. Dicséretes, hogy a lepattanó csatát meg tudtuk nyerni (50-41), de agresszívabb és okosabb védekezéssel, valamint kevesebb eladott labdával, tudtunk volna szorosabb mérkőzést is játszani. Ezen fogunk dolgozni a következő edzéseken” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/B – Széchenyi KA 40-65 (7-8, 14-26, 6-11, 13-20)
Vasas Akadémia/B: Van Rijs Luca 12, Aho Tyra 2, Villányi Diána 4, Antal Fanni 4, Kádár Orsolya 5, Tóth Boglárka, Rubint Ágnes 6, Záboji Tita, Király Alexandra, Sztraka Bíborka 5/3, Örsi Kata 2
Széchenyi KA: László D. 6, Reider J. 3, Ferenczi K. 13/3, Kiéta A. 12, Nagy A. 2, Milkovics R. 9/6, Bende R. 2, Geleta F. 12 Szalai E. 2, Bogdán R. 6