U16-os csapatunk szerdán a junior bajnokság rájátszásában a Kecskemétre utazott, ahol szoros végeredmény született.

„Ismét egy szoros mérkőzést játszottunk az alsóházi junior rájátszásban. Három negyedet nyerni tudtunk, de sajnos a második negyedben a Kecskemét nyolc ponttal jobbnak bizonyult (17-9), amivel megalapozta a győzelmüket. A védekezésünk most nem volt olyan agresszív és hatékony, mint a szombati mérkőzésen, valamint 16 támadó lepattanót engedtünk az ellenfélnek. Sok buta és fegyelmezetlen faultot ütöttünk, amivel 30 büntető dobáshoz juttattuk a kecskeméti lányokat. Kiemelném védekezésben nyújtott teljesítményéért Aho Tyrát (6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Örsi Katát (4 lepattanó), valamint a statisztikai mutatók alapján Kádár Orsolyát (15 IBM, 9 lepattanó, 4 blokk) és Antal Fannit (12 IBM, 8 lepattanó), illetve a mezőnymunkájáért Van Rijs Lucát (5 lepattanó, 4 kiharcolt fault) és Tóbel Líviát (3 lepattanó). Jó mérkőzést játszottunk a kecskeméti junior csapattal, de kell még dolgoznunk a védekezésünkön, hogy az ilyen szoros mérkőzéseken nyerni is tudjunk” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Kecskeméti KC/A – Vasas Akadémia/B 61-57 (15-17, 17-9, 16-17, 13-14)
Pontszerzők:
Kecskeméti KC/A: Tasi R. 6, Buzánczky F. 12, Csomor F. 4, Kiss V. 11, Horváth A. 4, Csere: Kele N., Urbán J. 3/3, Magna G. 6/3, Pettner H. 6/3, Bibok L. 9
Vasas Akadémia/B: Aho Tyra 3, Van Rijs Luca 16, Tóbel Lívia 10, Villányi Diána 5/3, Antal Fanni 4, Csere: Sztraka Bíborka, Kádár Orsolya 8, Szilágyi Ágnes 6, Örsi Kata 3, Hámori Bernadett 2, Záboji Tita