1. Január 20. szombat 14:30 (Bp. XIII. Csata u.)

Csata Pacik – Vasas Akadémia/A  63-47

(18-15, 23-19, 13-8, 9-5)

Csata Pacik: Bajzáth L. 13/3, Kastl D. 11, Farkas L. 6, Toman D. 8, Pánczél A. 12, Farkas J. 4, Tomiss B. 7, Józsa F. 2

Vasas Akadémia/A: Szabó Anna 2, Aho Tyra 2, Van Rijs Luca 6, Soós Réka 4, Tóth Boglárka 2, Kozma Zoé 7, Herhoff Dóra 10, Édes Emese 10, Rubint Ágnes 2, Örsi Kata 2

Az első félidőben gyenge védekezésünk miatt sok kosarat kaptunk, de a támadásaink lendületesek voltak, bátran vállalkoztunk és eredményesen. A második félidőben javult az 1:1 védekezésünk, jobban érkeztünk ki a dobókra a segítések után, de ez az erőfeszítés túl sok energiát igényelt, ami a támadásaink rovására ment. Különösen a negyedik negyedben hibáztunk sok dobást, magassági fölényünket nem tudtuk kihasználni.

Remélem, a következő mérkőzéseken a csapat „minden” tagja kihasználja a lehetőséget, és maximális lelkesedéssel és erőbedobással küzd mindaddig amíg a pályán tartózkodik, a cserepadról pedig buzdítja a társait, és szurkol minden pozitív momentumnak, amit a csapattársai meg tudnak csinálni a pályán!!

1. Január 21. vasárnap 9:00 (Pasarét)

Vasas Akadémia/A – MTK Budapest  68-26

(15-9, 20-3, 19-7, 14-7)

Vasas Akadémia/A: Szabó Anna 4, Aho Tyra 8, Van Rijs Luca 18, Soós Réka 8, Tóth Boglárka 4, Kozma Zoé 8, Herhoff Dóra 3, Édes Emese 10, Hajnal Dóra 5

MTK Budapest: Vukmir A. 1, Kapornai F. 3, Mihály B. 2, Veres A. 2, Igaz L. 1, Markó B. 2, Markó Zs. 7, Kádár O. 4, Vadász N. 4

A mai mérkőzésen könnyebb dolgunk volt. Könnyen tudtunk indításokból kosarat szerezni. Többet tudtuk gyakorolni az agresszív labdás védést, és  a labda felvétel után az egy passz védést. Valamint az elzárásba vezetést és az elzárások védését.

Ma már csak egy időkérést kellett azzal tölteni, hogy a pályán lévő játékosokat aktívabb védekezésre és a szabad labdákért való harcra lelkesítsem!