Három mérkőzéses tornán dőlt el U14/A csapatunk sorsa, melyet Pasaréten rendeztek a hétvégén. A Vasas Akadémia a Török Flóris Törekvés SE, a Gödi SE és a RICSILLA együtteseivel mérkőzött meg.

„A selejtező első mérkőzésén sajnos nem tudták a lányok azt a teljesítményt nyújtani, amire képesek. Elsősorban mentalitásban és küzdeni tudásban maradtunk alul. Sok buta hibát vétettünk támadásban, rengeteg labdát adtunk el, és sok egyszerű dobást hibáztunk. A harmadik negyedben már a védekezést is feladtuk. A negyedik negyedben ugyan próbáltunk kozmetikázni az eredményen, de nem sikerült megfordítani a mérkőzést. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/A – Török Flóris-Törekvés SE/A 46-57 (8-12, 16-11, 8-22, 14-12)
Vasas Akadémia/A: Heltovics Kincső 6, Mayr Lara, Szabó Emília 4, Schannen Zoé 4, Harmati Emma 3, Kiss Kamilla 2, Dúl Fanni 2, Vigh Eszter 4, Kendelényi Luca 10, Ábrahám Emma 4, Kaszás Lili 5, Lengyel Luca 2
Török Flóris-Törekvés SE/A: Komlósi-Geri T. 13, Kálmán H. 1, Szikszai F. 17, Berkli N. 18, Magyari B. 1, Kálmán V. 2, Sárkány K. 2, Maczkó R. 3

„A Gödi SE elleni találkozón a két csapat nem volt egy súlycsoportban. Ennek ellenére, szeretném a csapat minden játékosát megdicsérni, mert egészen más mentalitással léptek pályára, mint délelőtt. Végig koncentráltan játszottak, és nagyon komolyan vették a feladatok megoldását. Öt játékosunk tudott 10 IBM fölött teljesíteni, Kendelényi Luca (24), Harmati Emma (13), Schannen Zoé (13), Vígh Eszter (10), Mayr Lara (10), és hat játékosunk dobott 10 pont fölött” – nyilatkozott Diósadi Deák Éva.

Gödi SE – Vasas Akadémia/A 16-102 (4-35, 4-30, 6-20, 2-17)
Gödi SE: Forró D. 7, Vágó l. 3, Mihalik K. 3, Betancourt-Szepessy M. 3
Vasas Akadémia/A: Heltovics Kincső 10, Mayr Lara 10, Dévai Blanka 6, Ábrahám Emma 9, Harmati Emma 10, Kiss Kamilla 6, Szíj-Krisánszky Zoé 10, Szabó Emília 6, Schannen Zoé 10, Vigh Eszter 9, Kendelényi Luca 12, Kaszás Lili 4

„Nagy izgalommal készültünk a harmadik mérkőzésünkre, hiszen ezen a mérkőzésen dőlt el a középházba jutás. Az első félidőben óriási koncentrációval küzdöttek a lányok. Magas szintű egyéni és csapatvédekezéssel nehezítették meg az ellenfél játékosainak a helyzetét. Rendre szerezték a labdákat, és dobták belőle a kosarakat. Védekezésben kiemelkedőt nyújtott Heltovics Kincső, Mayr Lara és Kiss Kamilla. Így már az első félidő végén a vártnál nagyobb arányban vezettünk (46-11).  A második félidőben a védekezés színvonalát fent tudtuk tartani, de támadásaink kissé görcsössé, kapkodóvá váltak. Túl sok erőltetett egyéni akciónk volt és elég sok elhibázott dobásunk. Szerencsére a győzelem nem forgott veszélyben, csak a támadásaink váltak kaotikussá. Több kiemelkedő teljesítmény is volt a mérkőzésen. Dupla duplát csinált Kendelényi Luca (23 IBM, 18 pont, 10 lepattanó) és Mayr Lara (22 IBM, 11 pont, 10 szerzett labda). Dícséretes Heltovics Kincső 13 IBM pontja, 7 szerzett labdája, Harmati Emma 8 lepattanója, valamint Vigh Eszter és Dévai Blanka 7-7 szerzett labdája. Gratulálok a csapatnak a mai játékhoz, a győzelemhez és a továbbjutáshoz. Örülök, hogy ezen a tornán is nagyon sokat fejlődött a csapat mentalitásban és játéktudásban is egyaránt. Remélem, a következő fordulóban már az első mérkőzésen is tudunk teljesíteni” – értékelt Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/A – RICSILLA 79-20 (21-4, 25-7, 17-0, 16-9)
Vasas Akadémia/A: Heltovics Kincső 12, Mayr Lara 11, Dévai Blanka 3, Dúl Fanni 6, Harmati Emma 3, Kiss Kamilla 4, Szabó Emília 3 , Vigh Eszter 9, Kendelényi Luca 18, Ábrahám Emma 2, Kaszás Lili 2, Lengyel Luca 6
RICSILLA: Ritecz K. 10, Mészáros Á. 7, Leposa E. 3