U14/A csapatunk három mérkőzést játszott a hétvégén, melynek tétje a korosztályos felsőházba jutás volt. Nagy kedvvel vágtak neki lányaink az előttük álló kihívásnak, melynek eredménye három magabiztos győzelem lett.

Az első mérkőzésünket a DKKA ellen játszottuk, ahol a kezdetektől fogva mi uraltuk a játékot. Bár elég hullámzóan kosárlabdáztunk, mégis az ellenfelünknek negyedenként 5 pontnál többet nem engedtünk. Mindenkinek voltak szép mozzanatai, viszont a dobásaink pontosságán javítanunk kell. Kiemelném Karli Dóri teljesítményét, aki remekül irányította a csapatot ( 8/6 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó, 13 IBM), illetve Béres-Nagy Szofi palánk alatti munkáját, aki 4 pontot és 10 lepattanót szorgoskodott össze – mondta a csapat edzője, Ambrus Szandra.

Vasas Akadémia/A – Dávid Kornél KA/A 64-17 (20-5,11-3, 22-5, 11-4)
Vasas Akadémia:  Tóth Frotti 10, Karli Dóra 8, Pácza Blanki 8, Marton Szilvi 8, Nagy Borostyán 7, Bogdán Fanni 6, Bodnár Sári 4, Firle-Kiss Bora 4, Béres-Nagy Szófia 4, Tompa Noémi 3, Vértes Vanda 2, Éber Janka

A Törekvés ellen az előző szezonban már többször találkoztunk, így ismertük a játékukat. Nagyon örülök annak, hogy a lányok koncentrálva érkeztek a mérkőzésre, ahol a játék folyamán csak az volt a kérdés, hogy ki fogja majd dobni a századik pontunkat. Kiemelném többek között Tóth Frottit (15 pont, 5 gólpassz, 3 szerzett labda, 5 lepattanó, 19 IBM), Pácza Blankit (13 pont, 4 kiharcolt fault, 5 szerzett labda, 4 gólpassz, 15 IBM), Marton Szilvit ( 11 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 1 blokk, 18 IBM), Nagy Borostyánt és Vértes Vandát, akik 12-12 pontot dobtak. Nem utolsó sorban mezőnymunkájuk miatt Tompa Noémit (6 pont, 8 szerzett labda, 5 gólpassz, 6 lepattanó, 18 IBM) és Firle-Kiss Borát( 6 pont, 4 kiharcolt fault, 5 szerzett labda, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 18 IBM) – tette hozzá Ambrus Szandra.

Vasas Akadémia/A – Török Flóris Törekvés SE/A 105-40 (29-9, 20-14, 29-6, 27-11)
Vasas Akadémia: Tóth Frotti 15, Pácza Blanki 13, Nagy Borostyán 12, Vértes Vanda 12, Marton Szilvia 11, Béres-Nagy Szófia 8, Karli Dóra 7, Éber Janka 7, Tompa Noémi 6, Bogdán Fanni 6, Firle-Kiss Bora 6, Bodnár Sára 2

A harmadik mérkőzésünknek valódi tétje már nem igazán volt, hiszen a korábbi két győzelemmel bebiztosítottuk a helyünket a felsőházba. Mégis azt kértem a lányoktól, hogy próbáljuk a hétvégi legjobb formánkat nyújtani a DVTK ellen, hiszen ők a riválisaink. A mérkőzésen rengeteg hibával, eladott labdával játszottunk és sok támadó lepattanót engedtünk a miskolciaknak. Mégis hatalmas szívvel és győzelemre éhezve játszottunk, ami azt eredményezte, hogy szinte végig vezetve sikerült megszereznünk a harmadik győzelmünket. Még mindig a szezon elején vagyunk, de már most látszik hétről hétre a fejlődés és szeretnénk tovább haladni ezen az úton. Kiemelném Marton Szilvi 10 pontos, 11 lepattanós teljesítményét, amivel 15 IBM-et ért el. Gratulálok az egész csapatnak – értékelt Ambrus Szandra.

DVTK/A – Vasas Akadémia/A 43-54 (11-14, 10-12, 10-14, 12-14)
Vasas Akadémia: Pácza Blanki 13, Tóth Frotti 11, Marton Szilvi 10, Firle-Kiss Bora 6, Bogdán Fanni 5, Bodnár Sára 3, Nagy Borostyán 2, Vértes Vanda 2, Béres-Nagy Szófia 2, Tompa Noémi, Éber Janka