A világesemények pénteki napján az U20-as válogatott Szerbia legyőzésével karnyújtásnyira került az 5. hely megszerzéséhez a soproni Európa-bajnokságon. Ezalatt Debrecenben U17-es válogatottunk a negyeddöntőben vereséget szenvedett Kanadától, így ők is az 5. helyért küzdhetnek a világbajnokságon.

Magabiztos győzelmet arattak Dombai Rékáék pénteken Szerbia ellen, így ma az 5. hely a tét. Izgalmas mérkőzést láthattak a kilátogatók, szoros első félidőt követően tudott elhúzni a magyar csapat, fontos győzelmet aratva ezzel. Sokak számára az utolsó utánpótlás-mérkőzés következik hamarosan Portugália ellen, 13:15-től szurkolhatunk lányainknak.

Magyarország – Szerbia 82-66 (21-16, 19-18, 21-15, 21-17)
Magyarország: Keita 4, Dombai 25/12, Krasovec 6, Boros 21/3, Madár 12. Csere: Sitku 4, Rozmán, Dúl 2, Rakita, Szerencsés, Salamamon, Telegdy 4
Szerbia: Corto 6, Matic 7/3, Boricic 11/3, Jovanovic 6, Rosic 12/6. Csere: Tripkovic 3, Zaric 11/3, Bukvic, Popovic 3/3, Vuckovic 7

Fotó: FIBA
Fotó: FIBA

Kanada ellen nem járt sikerrel az U17-es válogatott a debreceni világbajnokságon, ezzel megszakadt Örsi Katáék torna eleje óta tartó veretlenségük. A negyeddöntő második negyedében vette kézbe az irányítást ellenfelünk, próbáltuk tartani az iramot. Főként támadásban döcögött a szekér, a kanadai együttes próbálta megnehezíteni a dolgunk, ami végül sikert hozott nekik. Lányaink az 5-8. helyért folytatják a küzdelmet, ma Japán lesz az ellenfél 15:00-kor, aki már nem ismeretlen számunkra, hiszen a csoportkörben magabiztos győzelmet arattunk ellenük.

Magyarország – Kanada 49-70 (18-19, 9-14, 11-19, 11-18)
Magyarország: Dobó 14/3, Toman 2, Kastl 2, Aho, Strausz 12. Csere: Gábor 5, Jánosi 2, Kádár 4, Albert 3, Bajzáth 2, Örsi 3/3, Papp
Kanada: Gibb 11/3, Prosper 21/3, Bostock 8/6, Fournier 10, Swords 2. Csere: Lee 2, Obed Madol 6, Robinson -, Bediako 8, Prawl 2, Radocaj , Maria