Szombaton Miskolcon járt U16/A csapatunk, ahol a kadett bajnokság rájátszásának első mérkőzését rendezték a piros csoportban. Lányaink újabb magabiztos győzelmet arattak a DVTK Akadémia/A ellen, egy hullámvölgyet követően képesek voltak megrázni magukat.

„Nagyszerű kezdés és lendületes első negyed után (13-26) sajnos a cserepadról több játékosom a “buszon maradt”. Olyan tíz perc következett, ahol minden mutatóban alul maradtunk a harcos miskolci lányokkal szemben, négy ponttal buktuk a negyedet és a félideig a lepattanó csatát is ellenfelünk nyerte (29-24). A szünetben sikerült mindenkinek megértenie, hogy nem ez a mi utunk, javulnunk kell minden mutatóban és hozzáállásban. A harmadik negyedben egy 36-0-ás rohammal jelezték a lányok, hogy csak apró hullámvölgybe kerültek. A második félidőben már az igazi arcát mutatta a csapat, agresszív és kemény védekezés mellett eredményesen tudtunk gyakorolni új taktikai elemeket is. Tizenhárommal több lepattanót szedtünk a meccs végére, kiosztottunk 27 asszisztot és visszatértünk a saját játékunkhoz. A mai meccsen hozzáállásban és teljesítményben is kiemelkedett Rátkai Eszti (26/3 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda, 8 assziszt, 39 IBM pont), Aho Tyra (16/3 pont, 7 szerzett labda, 6 assziszt, 27 IBM pont ), Kádár Orsi (12 pont, 13 lepattanó, 2 szerzett labda, 27 IBM pont) és Hámori Betti (10 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett és 2 assziszt, 17 IBM pont). Nagyon tanulságos meccset játszottunk, remélem a következő mérkőzésre mentálisan is felkészül mindenki. Gratulálok a csapatnak a második félidei nagyszerű játékához, innen szeretnénk folytatni a jövő héten” – mondta a csapat edzője, Eördögh Edit.

DVTK Akadémia/A – Vasas Akadémia/A 43-92 (13-26, 13-9, 5-38, 12-19)
DVTK Akadémia/A: Jánosi B. 7, Filep D. 6, Varga S. 5, Fárbás E., Papp L. 9. Csere: Albert Sz. 4, Győri É. 5, Győrffy A., Kovács D. 4, Suhajda L. 3, Kádas B., Lazányi Zs.
Vasas Akadémia/A: Aho Tyra 16/3, Rátkai Eszter 26/3, Duka Lili 8, Örsi Kata 6, Kádár Orsolya 12. Csere: Láng-Miticzky Blanka 2, Hámori Bernadett 10, Villányi Diána 4, Szilágyi Ágnes 4, Ulrich Zoé, Hruby Laura 2, Szabó Flóra 2