Mindkét kadett csapatunk pályára lépett a hétvégén, A együttesünk 67-55-re a BEAC, míg B csapatunk 59-62-re a Törekvés ellen volt sikeres.

Az első negyedben védekezésben nem tudtunk olyan pontosak és agresszívak lenni, mint szeretnénk, de a támadásaink dinamikájával és ötletességével megleptük az ellenfelünket (25-14). A második negyedtől a BEAC kadett csapata szigorított a védekezésen, amivel a mezőnyjátékosainkat sok hibába kényszerítették. Sok labdát adtunk el, és rossz döntéseket hoztunk. A harmadik negyed közepére 2 pontra felzárkózott az ellenfél (40-38). Elsősorban védekezésben próbáltuk rendezni a sorainkat, és pontosítottunk a helyzeteink befejezésén. A negyedik negyed végén sikerült egy olyan ötöst találni, akik elég agresszívan védekeztek, voltak labdaszerzéseink, gyors indításaink, amivel sikerült pillanatok alatt 10 pont fölé tornászni a különbséget.
„Az első negyed és a negyedik negyed utolsó percei kivételével, sajnos elég álmos mentalitással voltunk jelen ezen a mérkőzésen. Kiemelném Kuncz Petrát (Pepe) és Sitku Zsuzsannát a ponterős játékáért, Dúl Terkát a mezőnymunkájáért és Van Rijs Dórát a negyedik negyedben mutatott védekezéséért. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, de szeretném, ha a következő mérkőzések után, az ambiciózus mentalitás, és a játék minősége miatt is lehet majd gratulálni” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia /A – BEAC-Újbuda KA /A 67-55 (25-14, 14-17, 13-10, 15-14)
Pontszerzők:
Vasas Akadémia /A: Dúl Terka 8, Lőrinczy-Csomós Palóma 9/3, Édes Emese, Kuncz Petra (Pepe) 21, Sitku Zsuzsanna 17/3, Rajaram Carmel 2, Nagy Lili 3, Kuncz Petra 1, Van Rijs Dóra, Van Rijs Luca 6, Antal Fanni
BEAC-Újbuda KA /A: Kis D. 8/3, Németh V. 6, Katona B. 15, Pfandler P. 5/3, Vári A. 9, Vranek K. 4, Jelinek R., Horváth P. 2, Kalmár E. 1, Sági A., Schill T. 3, Limpek V.,

A mérkőzés első, második és harmadik negyedében igen hullámzó teljesítményt produkáltunk. A második negyed volt a miénk (4-13), de az első és a harmadik negyedben különösen védekezésben, nagyon gyengén muzsikáltunk, és a támadó játékunk is hagyott kívánni valót maga után. A negyedik negyed elején már 10 ponttal is vezetett az ellenfél (49-39). Itt azonban fordult a kocka. Úgy tűnt, a lányok már nem akartak alárendelt szerepet játszani a mérkőzésen. Bár ezután is elég sok hibával játszottunk, de lelkesedésben és védekezésben óriási változás történt. A lányok csapatvédekezése összeállt, labdákat és lepattanókat szereztünk, és gyors indításból tudtunk kosarakat dobni. „Van Rijs Luca, Édes Emese és Herhoff Dóra kiemelkedő teljesítményével a negyedik negyed végére egálra hoztuk, a hosszabbításban pedig Péter Virág pontjaival és fontos lepattanóival megnyertük a mérkőzést. Gratulálok a lányoknak a mérkőzés utolsó 15 percében mutatott játékához és teljesítményéhez, valamint a sikeres végjátékhoz” – mondta Diósadi Deák Éva.

Török Flóris-Törekvés SE/B – Vasas Akadémia /B 59-62 (19-16, 4-13, 24-10, 8-16, 4-7)
Török Flóris-Törekvés SE /B: Fábián D. 7, Szűcs A. 23, Mohos E. 7, Steiczer V. 10, Ferenczi L. 8, Babosa R. 2, Martos L. 2,
Vasas Akadémia /B: Van Rijs Luca 18, Édes Emese 11/3, Van Rijs Dóra, Péter Virág 12, Antal Fanni 4, Tóth Boglárka 2, Herhoff Dóra 11/6, Bartos Blanka 2, Sztraka Bíborka, Záboji Tita, Soós Réka, Benkó Eszter