Végéhez közeledik a Tippmix Női NBI/A 2023/24-es szezonja, a Vasas Akadémia az 5-6. helyért folyó párharc második mérkőzését játssza szombaton a Pasaréti Sportcentrumban. Idegenben szoros csatában szenvedtünk vereséget, hazai pályán dől tehát el, hogy ki tudjuk e harcolni a harmadik meccset.

Izgalmakkal teli pillanatokat hoztak az utóbbi időben a Vasas Akadémia és az NKA Universitas Pécs összecsapásai, ami mindenképp Milos Pavlovic együttesét dicséri, hiszen szűkebb és fiatalabb kerettel rendelkezünk a pécsi óriáshoz képest. A keddi odavágón ismét bizonyítottuk, hogy ez a párharc egyáltalán nincs lefutva és nem fogunk feltett kezekkel örülni a 6. helynek. Egy félidőn keresztül vezetni is tudtunk, de a kellőnél hosszabbra nyúlt a hullámvölgyünk a harmadik negyedben, valamint hozzánk képest jóval több büntetőt dobhatott ellenfelünk. Ennek ellenére emelt fővel távozhattunk Pécsről, várva a hazai visszavágót. Szombaton a pályán, a kispadon és a lelátón is a maximumot kell nyújtanunk ahhoz, hogy életben tartsuk a reményt, és kiharcoljuk a párharc harmadik mérkőzését. Búcsúztassuk el lányainkat jó hangulatban, meghálálva egész éves kemény munkájukat, továbbá adjuk meg a kellő lendületet, hogy Pécsen folytatódhasson a csata.

A Vasas Akadémia – NKA Universitas Pécs találkozó szombaton 18:00-kor kezdődik a Vasas Pasaréti Sportcentrumban.