Vasárnap este mérkőzött meg egymással az NKA Universitas Pécs és a Vasas Akadémia a Tippmix Női NBI/A 7. fordulóján, ami sima hazai győzelmet hozott. A sérülések miatt jelentősen megfogyatkozott kerettel tudtunk Pécsre utazni, maroknyi csapatunk pedig nem tudta felvenni a harcot az NKA-val.

Ami a sérüléseket illeti, nincs szerencsés helyzetben a Vasas Akadémia, a vasárnapi játékra Myah Taylor sem tudott jelentkezni bokafájdalom miatt, így Milos Pavlovic gyakorlatilag nyolc emberrel vágott neki a találkozónak. Boros Berta jegyezte az első pontokat a mérkőzésen, irányítónk egy hárompontossal köszöntött be a második támadásunkból. Lassan vették fel a ritmust a csapatok, Weninger a második perc végén tudott változtatni az eredményen, második sikeres kísérletével pedig a házigazda át is vette a vezetést. Mindkét oldalon akadtak hibák támadásban és védekezésben egyaránt, Vasas nevelésű játékosainak köszönhetően alakított ki komolyabb különbséget a Pécs. Mérész és Smailbegovic találatait követően 11-5 állt az eredményjelzőn, ekkor Jáhni Zsófi csökkentett a különbségen két sikeres büntetővel. Milos Pavlovic igyekezett frissen tartani maroknyi csapatát, a csereként bálló Kádár Orsi duplájának köszönhetően zárkóztunk három pontra az első negyed végére. Határozottabb játékkal tért vissza a rövid pihenő után az NKA, bő egy perc alatt kétszámjegyűre nőtt ellenfelünk előnye. Jáhni Zsófi hárompontosának köszönhetően kaphattak volna újra szelet a Vasas vitorlái, a pécsiek agressziója azonban nem hagyott alább. Javarészt büntetőkkel tudott távolodni a házigazda, 34-17-et mutatott az eredményjelző a második negyed felénél, SMailbegovic hárompontosával pedig húsz pontra nőtt ellenfelünk előnye. Kiss és Rátkai is betalált a hajrában, volt tehát mit átbeszélnie csapatunknak a szünetben.

Igyekeztünk magasabb hőfokon visszatérni, Tóth Orsi pazar blokkját követően Madár Eszti tudott eredményes lenni, majd Boros Berta és Madár Kata találataival húsz ponton belülre érkeztünk. Nem hagyta a házigazda, hogy lendületbe jöjjünk, Smailbegovic vezérletével visszaállt a megnyugtató különbség, így bár a kezdeti lendület meg volt, a pécsiek visszaterelték a mérkőzést abba a mederbe, ami nekik kedvezett. Nem volt már nagyobb tétje az utolsó tíz percnek, ennek ellenére az NKA diktálta az iramot, így végül magabiztos, 75-43-as győzelmet aratott.

Értelemszerűen nehéz helyzetben vagyunk, ami a keretben hadra fogható játékosok számát illeti. Tudtuk, hogy a legnagyobb kérdés az lesz majd, hogy miként tudjuk tartani a lépést a Pécs rotációjával és mozgósított energiáival. Sokkal bátrabbnak kell lennünk, a tiszta dobásokat rádobni, így jobb dobószázalékokat érhetnénk el annál, amit produkáltunk például ma is – nyilatkozott a Vasas Akadémia vezetőedzője, Milos Pavlovic.

NKA Universitas Pécs – Vasas Akadémia 75-43 (15-12, 28-7, 11-14, 21-10)

Fotó: NKA Universitas Pécs