Zalakaroson járt U14/B csapatunk szombaton és vasárnap az alsóházi főtábla selejtezőn. Rendszerint  a találkozók elején ragadtunk be, amiből nehéz volt felállni a folytatásban.

Jó lendületű első negyed után nem találtuk meg azok a játékosokat, akik a csapatot magukkal húzták volna. A második negyed összeomlását nem bírta ki a csapat, nem tudtunk újra talpra állni – mondta a csapat edzője, Kertész Dávid.

Dávid Kornél KA/A – Vasas Akadémia/B 62-48 (10-16, 24-10, 14-13, 14-9)
Pontszerzők:
Vasas Akadémia/B: Bogyó L. 2, Deák N. 2, Horváth R. 2, Jusztin Á. 3, Käfer J. 10, Márton G., Szabó E., Tóth F., Deák Zs. 9, Mayr J., Örsi A. 3, Varga S. 10

Ilyen gyenge védekezéssel nem lehet kosarazni, ha az ember eredményt is akar elérni. A Kanizsa gyors játékosai szétfutottak minket. A második félidőben már a támadásainkban sem volt lendület és koncentráció. Rengeteg eladott labdánkból szinte mindig indítást kaptunk – tette hozzá Kertész Dávid.

Vasas Akadémia/B – Kanizsa DKK 60-111 (20-28, 20-23, 10-22, 10-38)
Vasas Akadémia/B: Bogyó L., Deák N. 4, Horváth R. 9, Jusztin Á. 8, Käfer J. 14, Tapodi S., Szabó E., Tóth F. 2, Deák Zs. 2, Mayr J. 6, Örsi A. 6, Varga S. 9

Ezúttal az első negyed ragadt be az elején. Nem sikerült védekezésben a minimumot hozni az első félidőben. Hiába nyertük az utolsó negyedet, és az utolsó két percbe sikerült egálra felzárkózni, a győzelemnek megint ellenfelünk örülhetett. Egyrészt sajnálom, hogy sokszor csak a mérkőzés végére tudunk felébredni, amikor már kevés idő van hátra. Könnyebb lenne, ha már a mérkőzés kezdetétől ilyen szinten tudnánk dolgozni. A három mérkőzés alapján Zsozsó védekezésével voltam végig elégedett. Réka és Jámi eredményes támadójátéka, Sára és Nóri védekezése, Jana tudatos játéka csak néha mutatkozott meg, ami azt jelenti, hogy nem tudják még folyamatosan a maximumot nyújtani. Vannak még lehetőségek bennünk, melyeket ki lehet használni a jövőben. A következő fordulótól a 17-20. helyekért fogunk küzdeni, tehát van még lehetőség játszani és fejlődni – értékelt Kertész Dávid.

Bajai NKK – Vasas Akadémia/B 71-69 (24-15,21-26,14-10,12-18)
Vasas Akadémia/B: Bogyó L. 7, Deák N., Horváth R. 12, Jusztin Á. 8, Käfer J. 13, Márton G. 7,Tapodi S., Tóth F., Deák Zs. 2, Mayr J., Örsi A. 10, Varga S. 10